Siatkówka: Avia Świdnik przegrała z Camperem w Wyszkowie

Nie wiedzie się ostatnio siatkarzom beniaminka pierwszej ligi Avii Świdnik. W sobotę, podopieczni Marcina Jarosza przegrali na wyjeździe z Camperem Wyszków 1:3. W drugiej lidze siatkarze Huraganu Międzyrzec Podlaski pokonali Zawkrze Mława 3:0, a siatkarki Tomasovii uległy w Tarnowie tamtejszej Jedynce 2:3.

Pierwszy set spotkania w Wyszkowie był bardzo wyrównany. Goście mieli nawet dwupunktową przewagę, ale po zmianach w składzie miejscowi doprowadzili do wyrównania po 18. Następnie miejscowi wygrywali 21:20, a trener Avii poprosił o czas. Niestety niewiele to pomogło i pierwsza odsłona padła łupem Campera.

Druga partia również była bardzo zacięta, a co najważniejsza wygrali ją świdniczanie, prowadząc wysoko od początku tej odsłony. Co prawda, miejscowi przebudzili się w końcówce, lecz Avia nie dała się dogonić.

Również trzecia odsłona spotkania była bardzo zażarta, lecz minimalnie prowadzili wyszkowianie. Goście jednak objęli prowadzenie 22:21 i wydawało się, że rozstrzygną tą partię na swoją korzyść. Niestety kilka błędów Avii sprawiło, że to miejscowi wygrali tego seta.

O ostatnim jak się później okazało secie, świdniczanie powinni jak najszybciej zapomnieć. Camper wniósł się na wyżyny umiejętności, a goście nie istnieli na parkiecie. Wyszkowianie wygrali tą partię do 13 i cały mecz 3:1.

Po 11. kolejkach Avia zajmuje jedenaste, przedostatnie miejsce w tabeli.

Camper Wyszków - Avia Świdnik 3:1 (25:23, 22:25, 25:23, 25:13)
Camper: Woroniecki, Kaczorowski, Wójcik, Pietkiewicz, Szulik, Świrydowicz, Stańczak (libero) oraz Urbanowicz, Rutecki, Główczyński.
Avia: Gonciarz, Peszko, Guz, Pawłowski, Szaniawski, Baranowski, Głód (libero) oraz Stępień, Zalewski, Kołodziejczyk, Misztal.

Huragan Międzyrzec Podlaski – Zawkrze Mława 3:0 (25:19, 25:22, 27:25)
Huragan: Nowacki, Kasjaniuk, Musiał, Ostapowicz, Jesień, Wieczorek, Sadowski (libero) oraz Kondraciuk, Łęgowski, Sobieszczak, Małek (libero).