Siatkówka: Avia Świdnik przegrała z Energetykiem Jaworzno 1:3

Kamil Balcerek
Karol Wiśniewski
Energetyk Jaworzno zrobił pierwszy krok do utrzymania się w pierwszej lidze. W sobotnim meczu finału play-out gospodarze wygrali z Avią Świdnik 3:1. Drugi mecz w niedzielę o godz. 12.

Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando świdniczan, którzy szybko objęli prowadzenie 6:2, a następnie powiększyli przewagę do pięciu oczek (6:11). Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 16:21 do odrabiania strat przystąpili miejscowi, którzy zdołali doprowadzić do stanu 23:24. Ostatnie słowo należało jednak do Avii, która wygrała seta otwarcia do 23.

W drugiej odsłonie siatkarze Grzegorza Rysia nie radzili sobie już tak dobrze. Słabiej funkcjonowało przyjęcie i atak, a gospodarze popełniali ponadto mniej błędów. Do tego zaczęli mocno zagrywać z czym świdniczanie nie potrafili sobie poradzić. To przełożyło się na wynik. Energetyk prowadził 7:3, później 17:12 a set zakończył się wygraną zawodników Sławomira Gerymskiego do 17.

W trzeciej odsłonie pojawiły się prawdziwe emocje. Partia była od początku do końcu niesamowicie zacięta. Gdy w końcówce Avia wygrywała 23:21 wydawało się, że ta odsłona padnie łupem przyjezdnych. Tak się jednak nie stało. Rozstrzygniecie zapadło po kilkunastu minutach. Set wynikiem 40:38!!! wygrali miejscowi.

Porażka po takiej walce musiał się odbić na grze Avii i tak było. W czwartej odsłonie świdniczanie nie potrafili pozbierać się i przegrali gładko do 15.

Energetyk Jaworzno - Avia Świdnik 3:1 (23:25, 25:17, 40:38, 25:15)