Siatkówka: Avia Świdnik utrzymała się w pierwszej lidze

Siatkarze pierwszoligowej Avii Świdnik po dwóch ubiegłotygodniowych zwycięstwach przed własną publicznością nad Kęczaninem Kęty potrzebowali w rywalizacji do trzech wygranych już tylko jednego triumfu, żeby zapewnić sobie utrzymanie. Podopieczni Marcina Jarosza swoje zrobili już w sobotę pokonując przeciwnika 3:1 i w nowym sezonie nadal będą występować w tej klasie rozgrywkowej.

Świdniczanie zapowiadali, że już w sobotę chcą zapewnić sobie utrzymania. Swoje słowa przełożyli na parkiet. Pierwszy set był wyrównany, ale końcówka należała do przyjezdnych. W drugiej partii goście mieli już większą przewagę i zwyciężyli 25:21. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i wygrali trzecią odsłonę. Na szczęście, w czwartym secie wszystko potoczyło się po myśli Avii, która wygrała tą odsłonę i całe spotkanie.

Kęczanin Kęty – Avia Świdnik 1:3 (26:28, 21:25, 25:23, 21:25