Siatkówka plażowa: Porażka duetu Kinga Kołosińska/Monika Brzostek w World Tourze

Sylwia Dąbrowa/Polskapresse
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) po wygranej w pierwszym meczu grupowym rozgrywanego w Jokohamie kolejnego turnieju z cyklu World Tour, w czwartek doznały pierwszej porażki. Reprezentantki Polski (rozstawione z numerem 21) uległy holenderskiemu duetowi Meppelink/Van Iersel (rozstawione z numerem 5) 1:2.

Pierwszy set należał do duetu z Niderlandów. Lublinianki nie miały nic do powiedzenia. Na szczęście później się przełamały i w drugiej partii to one przeważały i wygrały tą odsłonę spotkania 21:17. Tie-break był bardzo zacięty, ale końcówka ostatniego seta należała do Holenderek, które zwyciężyły 16:14 i w całym spotkaniu 2:1.

W piątek, w ostatnim meczu grupowym Kołosińska i Brzostek zmierzą się z Amerykankami Summer i Carico.

Meppelink/Van Iersel – Kołosińska/Brzostek 2:1 (21:13, 17:21, 16:14)