Siedem medali lekkoatletów podczas halowych mistrzostw Polski seniorów. Zobacz zdjęcia

Sztafeta AZS UMCS Lublin 4x400 mix wywalczyła w Arenie Toruń srebrny medal
Sztafeta AZS UMCS Lublin 4x400 mix wywalczyła w Arenie Toruń srebrny medal Paweł Skraba
Reprezentanci województwa lubelskiego wywalczyli cztery medale, podczas drugiego dnia halowych mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce, które zostały rozegrane w Arenie Toruń. Ogółem przedstawiciele królowej sportu z Lubelszczyzny, zdobyli w toruńskim czempionacie siedem krążków. E

Pierwszy medal w niedzielnych zmaganiach zdobyła Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin), która stanęła na najniższym stopniu podium w biegu na dystansie 400 m. Zawodniczka akademickiego klubu finiszowała z czasem 52,86. – Bardzo liczyłam tutaj na medal. Wiadomo, że na mistrzostwach Polski biega się nie na wyniki, a właśnie na medale. Czułam się w tym biegu bardzo dobrze, ale troszkę nie ułożył się po mojej myśli. Było między nami trochę tzw. "tasowania", jednak to tylko napawa optymizmem, bo czuje, że forma jest zwyżkowa, więc na halowych mistrzostwach Europy powinno być to, na co czekam – podkreśla Małgorzata Hołub-Kowalik. Tytuł w tej konkurencji obroniła Justyna Święty-Ersetic (AZS-AWF Katowice), osiągając rezultat 52,02. Złota medalistka już po pierwszym okrążeniu objęła prowadzenie, którego nie oddała do mety. Srebro przypadło zaś zaledwie 17-letniej Kornelii Lesiewicz z AZS-AWF Gorzów, która czasem 52,56 poprawiła rekord Polski w kategorii wiekowej U-20.

W biegu rozstawnym na dystansie 4x400 m najlepszy okazał się zespół OŚ AZS Poznań (3.24,15), w którego składzie znaleźli się Adrianna Janowicz-Półtorak, Tymoteusz Zimny, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka oraz Jakub Olejniczak. Drugie miejsce wywalczył AZS UMCS, uzyskując rezultat 3.26,59. Lubelska sztafeta pobiegła w składzie: Cezary Mirosław, Wiktoria Drozd, Maciej Hołub oraz Agata Wasiluk. Trzecie miejsce przypadło natomiast ekipie AZS-AWF Katowice (3.27,67).

Brąz dla akademickiego zespołu, dołożył jeszcze Szymon Żywko, który był trzeci w biegu na dystansie 3000 m. Lublinianin pokonał linię mety w czasie 8.07,57, przegrywając tylko z Michałem Rozmysem (UKS Barnim Goleniów - 7.58,78) oraz Aleksandrem Wiąckiem (OKS Start Otwock - 8.01,13).

Świetnie zaprezentowała się także Izabela Jastrząb z Agrosu Chełm, która została wicemistrzynią kraju w biegu na 200 m. Chełmianka w eliminacjach ustanowiła swój nowy rekord życiowy - 23,80, a w finale pobiegła 0,008 s. wolniej, co wystarczył do srebra. Pierwszy indywidualny medal w karierze zdobyła Paulina Guzowska (AZS-AWF Katowice), pokonując jedno okrążenie hali w Toruniu w czasie 23,76. – Od początku chciałam zacząć jak najmocniej i dotrzymać to do samego końca. To się udało, tak jak zaplanowałam – mówi Paulina Guzowska, nowo kreowana mistrzyni kraju. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Kinga Gacka z BKS Bydgoszcz (24,12).

W pierwszym dniu złoto zdobyli reprezentanci AZS UMCS: Karolina Kołeczek w biegu na 60 m przez płotki i Marcin Lewandowski na dystansie 1500 m oraz ich kolega klubowy Karol Hoffmann, który został wicemistrzem kraku w trójskoku.