Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sklepy wolnocłowe, restauracje, kwiaciarnia. Co będzie w terminalu lotniska w Lublinie?

Redakcja
We wrześniu ogłoszony będzie kolejny przetarg. Tym razem na wynajem powierzchni komercyjnej podzielonej na przeszklone boksy
We wrześniu ogłoszony będzie kolejny przetarg. Tym razem na wynajem powierzchni komercyjnej podzielonej na przeszklone boksy Jacek Świerczyński
Wpłynęły dwie oferty na prowadzenie sklepów w terminalu. – We wrześniu ogłosimy przetarg na prowadzenie kolejnych boksów w części komercyjnej – zapowiadają władze spółki.

Pierwszy przetarg na najem powierzchni przeznaczonych do prowadzenia działalności handlowej w terminalu ogłoszony został pod koniec lipca.
– Szukamy najemców do prowadzenia sklepów, które będą miały status składu wolnocłowego. Jednego o powierzchni 121 mkw. i drugiego o powierzchni 83 mkw. – wyjaśnia Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Sklepy zlokalizowane są w terminalu w części przeznaczonej do obsługi podróżnych odlatujących z portu, za stanowiskami kontroli bezpieczeństwa, w tzw. „strefie sterylnej”. To część, z której korzystają zarówno pasażerowie wylatujący do państw objętych ruchem granicznym „Schengen”, jak i państw nie objętych tym porozumieniem.

Chętni do prowadzenia sklepów mieli czas do 10 sierpnia na złożenie swojej oferty. – Wpłynęły 2 oferty od podmiotów doświadczonych w tej branży. Oferentów zaprosimy teraz do indywidualnych negocjacji. Wygra ten, który zaproponuje najwyższą cenę za wynajem. Pod uwagę będziemy także brać doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju działalności – dodaje Jankowski.

A już we wrześniu ogłoszony będzie kolejny przetarg. Tym razem na wynajem powierzchni komercyjnej podzielonej na przeszklone boksy. – Znajdują się one przy wejściu i wyjściu z terminalu, przy wyjściu z przystanku szynobusu oraz przy pokoju matki z dzieckiem. Cała przestrzeń komercyjna liczy kilkaset metrów kwadratowych, a wydzielone pomieszczenia mają po kilkadziesiąt metrów – mówi Jankowski.

Boksy nie mają określonego przeznaczenia. O tym, co się w nich znajdzie, zdecydują najemcy wybrani przez port. – Może to być restauracja, bar, kawiarnia, kiosk z prasą, czy kwiaciarnia – wylicza rzecznik. – Miejsce na drobną działalność komercyjną jest także w hali głównej, tu np. może się znaleźć punkt wynajmu samochodów. Oczywiście w każdym przypadku zdecyduje najkorzystniejsza oferta cenowa.

Budowa lotniska zbliża się do końca. Otwarcie ma nastąpić w połowie listopada – i już pod koniec tego samego miesiąca mamy odlecieć z Lublina do Egiptu z biurem podróży Itaka. Na 18 grudnia zaplanowane są zaś pierwsze loty do Londynu i Oslo tanimi liniami Wizz Air. Kolejne połączenia z Lublina mają być ogłoszone na początku przyszłego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski