Skrzydłowy Azotów Puławy poprowadził Azoty Puławy do zwycięstwa z Pogonią Szczecin 38:24

KS Azoty Puławy
20-letni Piotr Jarosiewicz, skrzydłowy Azotów, rzucił 10 bramek w zwycięskim meczu w Szczecinie z Pogonią. Zespół z Puław w 22. serii PGNiG Superligi wygrał 38:24. W czwartek podopieczni trenera Daniela Waszkiewicza ponownie wybiegną na boisko w Szczecinie. Tym razem stawką meczu będzie awans do 1/4 Pucharu Polski.

Szczypiorniści Azotów wygrali różnicą aż 14 bramek, ale to gospodarze mieli znakomite rozpoczęcie meczu. Po pięciu minutach gry Pogoń prowadziła 4:0! Pierwszą bramkę dla puławian rzucił z rzutu karnego Mateusz Seroka.

Szczecinianie prowadzili do 20. minuty (11:10), natomiast po raz ostatni wynik remisowy był w 26. min (14:14). W drugiej połowie gospodarze nie byli już w stanie dotrzymać kroku ekipie z Puław i tę część meczu Azoty wygrały 21:10.

W składzie zespołu trenera Waszkiewicza zabrakło dwóch podstawowych lewoskrzydłowych: Adama Skrabanii oraz Wojciecha Gumińskiego. Zastąpił ich Jarosiewicz, który na razie nie ma zbyt wielu okazji do występów w pierwszym zespole.

Czwartkowe spotkanie w ramach Pucharu Polski rozpocznie się o godzinie 18. Natomiast w sobotę Azoty zagrają w Granollers z Fraikin BM. w kolejnym meczu Pucharu EHF.

Pogoń Szczecin – Azoty Puławy 24:38 (14:17)
Pogoń: Bartosik, Teterycz – Krysiak 5, Jonca 4, Zaremba 3, Biernacki 2, Jedziniak 2, Krupa 2, Wąsowski 2, Berezhnyi 1, Bosy 1, Matuszak 1, Radosz 1, Fedeńczak. Kary: 14 min. Trener: Sławomir Gogtman
Azoty: Bogdanow, Koszowy – Jarosiewicz 10, Panic 6, Kuchczyński 5, Seroka 4, Kasprzak 3, Titow 3, Jurecki 2, Ostroushko 2, Masłowski 1, Orzechowski 1, Podsiadło 1, Grzelak, Prce. Kary: 12 min. Trener: Daniel Waszkiewicz