Spartan Lublin wygrał klasyfikację medalową MP niesłyszących w lekkiej atletyce. Zobacz zdjecia

Ekipa Spartana Lublin wygrała ranking medalowy, podczas mistrzostw Polski niesłyszących w lekkiej atletyce. Lublinianie zdobyli ogółem 27 medali (15 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych). Czempionat został rozegrany na stadionie w Poznaniu.

Spartan Lublin w rankingu medalowym okazał się lepszy od Korony Szczecin - 35 krążków (11 złotych, 10 srebrnych i 14 brązowych) oraz Świtu Wrocław - 35 medali (7 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych).

Z kolei w klasyfikacji punktowej pierwsze miejsce przypadło wrocławskiemu Świtowi - 339 pkt.. który wyprzedził Koronę Szczecin - 311 pkt. oraz lubelskiego Spartana - 243 pkt.

Po mistrzostwach ogłoszono skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata niesłyszących, które w dniach 23-29 sierpnia odbędą się na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Sztab szkoleniowy Polskiego Związku Sportu Niesłyszących, nominował 23-osobową grupę zawodników i zawodniczek. W tym gronie znalazło się aż dziewięciu przedstawicieli lubelskiego Spartana: Małgorzata Mejka, Karol Dąbrowski. Tomasz Gawroński, Oskar Gołębiowski, Oskar Kokoszewski, Grzegorz Kotowski, Michał Kulpa, Tomasz Rozumczyk i Daniel Stempurski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani