Spotkanie fanów fantastyki

  Spotkanie fanów fantastyki

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Są młodzi, otwarci na świat, pochodzą z Bułgarii, Turcji, Włoch i Polski. Mają wspólną pasję. Jest nią fantastyka oraz gry fabularne - LARP-y. Dziś spotkają się w Motyczu Leśnym, by przez kilka dni pracować nad stworzeniem międzynarodowego LARP-a. Wszystko w ramach projektu "Pod skrzydłami wyobraźni" stworzonego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo oraz Studencki Klub Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych "Grimuar".
  - Zamiłowanie do fantastyki może być doskonałą płaszczyzną do nawiązania kontaktów z młodzieżą z innych krajów - mówi Marcin Słowikowski, jeden z pomysłodawców spotkania. - Naszym celem jest opracowanie scenariusza międzynarodowego LARP-a. Po zakończeniu planujemy wydanie dwujęzycznej publikacji, dzięki której z naszego scenariusza będą mogły skorzystać osoby z różnych krajów. Chcemy również stworzyć portal internetowy dla miłośników fantastyki.

  LARP to rodzaj gry fabularnej. Jej uczestnik wciela się w żyjącą w fantastycznym świecie postać i odgrywa jej zachowanie. Cała rozgrywka jest nadzorowana przez grupę reżyserów (mistrzów gry).
  Spotkanie w Motyczu potrwa do 15 stycznia. Ma w nim uczestniczyć ok. 40 osób. Finansowane jest z europejskiego programu "Młodzież w działaniu".

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo