Spóźnione piłkarki ręczne SPR Lublin rozbiły Piotrcovię Piotrków Tryb. 32:25

Małgorzata Majerek najskuteczniejsza w Piotrkowie
Małgorzata Majerek najskuteczniejsza w Piotrkowie Karol Wiśniewski
W rozegranym awansem spotkaniu 8.kolejki Superligi piłkarek ręcznych SPR Lublin pokonało na wyjeździe Piotrcovię Piotrków 32:25. Dla lubelskiej drużyny był to ostatni sprawdzian przed niedzielną potyczką z rumuńskim CSM Bukareszt w 3. rundzie Pucharu EHF.

Mecz rozpoczął się z 20 minutowym opóźnieniem, ponieważ lubelska drużyna, na ponad godzinę, utknęła przed Piotrkowem w korku i do hali Relax zawodniczki dotarły zaledwie kilka minut przed planowanym początkiem spotkania. Problemy z podróżą nie zdekoncentrowały zespołu. SPR już w 2 min wyszło na prowadzenie i zaskakująco szybko powiększało przewagę, która w 23 min wyniosła 10 bramek - 16:6.

Do Piotrkowa nie pojechała Edyta Danielczuk, która po meczu z KSS Kielce uskarża się na problemy z kolanem. Osamotniona na kole Ewa Wilczek przez 60 minut miała sporo pracy. Jej koleżanki od początku meczu często do niej zagrywały, próbując w ten sposób kończyć akcje.

Wynik otworzyła natomiast Alesia Mihdaliova, która na prawym rozegraniu rozpoczęła spotkanie w wyjściowej siódemce. W pierwszej połowie zawodniczka z Białorusi bardzo dobrze czuła się w ataku. Efektownymi i zaskakującymi rzutami zdobyła w tej części meczu pięć bramek.

Lublinianki zagrały wczoraj dużo lepiej niż w niedzielnym spotkaniu z KSS. Akcje były szybsze i dokładniejsze, dzięki czemu drużyna popełniła mniej błędów technicznych - 19. Nawet grając w osłabieniu SPR było zespołem lepszym. Na każdą bramkę Piotrcovii przyjezdne odpowiadały 2-3 celnymi rzutami. Natomiast straty piotrkowianek wykorzystywały do natychmiastowych kontrataków, w których brylowała Małgorzata Majerek. Kapitan SPR do przerwy zdobyła w ten sposób pięć bramek, a w całym meczu aż 10 razy oddała celny rzut.

Do przerwy wicemistrzynie kraju prowadziły 19:12. W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, ale lublinianki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę, która wynosiła minimum siedem trafień.
W niedzielę SPR rozpocznie rywalizację w europejskich pucharach. Mecz z Rumunkami rozpocznie się o godz. 17.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - SPR Lublin 25:32 (12:19)
Sędziowali: Paweł Kaszubski i Piotr Wojdyr z Gdańska
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Wypych 9, Rol 6, Mijas 4, Knoroz 2, Tyda 1, Olejnik 1, Cieślak 1, Olek 1, Mielczewska, Szafnicka, Kuznetsova. Kary: 10 min. Trener: Stanisław Mijas.
SPR: Baranowska, Gawlik - Majerek 10, Mihdaliova 5, Wojtas 5, Wilczek 4, Stasiak 3, Nestsiaruk 3, Kocela 1, Repelewska 1, Rola. Kary: 6 min. Trener: Edward Jankowski.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!