Start Lublin czwarty na turnieju w Ostrowie Wielkopolskim

Andrzej Szkocki Polska Press
Koszykarze Startu Lublin w meczu o trzecie miejsce podczas towarzyskiego turnieju w Ostrowie Wielkopolskim przegrali z gospodarzami BM Slam Stalą 84:94. Szansa na rewanż nadarzy się już 8 października, kiedy to na inaugurację nowego sezonu Tauron Basket Ligi, lublinianie podejmą beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego.

Lublinianie przystąpili do sobotniej konfrontacji bez kontuzjowanych Pawła Kowalskiego i Andre Stringera. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, wygrali ją minimalnie gospodarze. W drugich 10-minutach miejscowi odskoczyli Startowi na dziesięć punktów. Po zmianie stron, czerwono-czarni zmniejszyli straty (46:50), a następnie 76:80, ale Stal na więcej gościom nie pozwoliła. W ekipie gości najskuteczniejszy był Amerykanin Trency Jackson, autor 19 punktów.

Pierwszą lokatę w III Memoriale Izabeli Kaczmarek zajęli koszykarze Śląska Wrocław, którzy w decydującym meczu pokonali 93:83 (22:20, 20:16, 23:17, 28:30) czeską Slunetę Usti nad Labem.

Od 18 do 19 września, Start zagra w kolejnym turnieju. W Tarnobrzegu jego rywalem będzie miejscowa Siarka, Rosa Radom i MKS Dąbrowa Górnicza.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Start Lublin 94:84 (22:21, 28:19, 17:21, 27:23)
BM Slam Stal: Millage 24, Kaczmarzyk 16, Pisarczyk 12, Ochońko 11, Sroka 11, Delaney 8, Mroczek-Truskowski 6, Żurawski 4, Zębski 2, Koelner, Suliński.
Start: Jackson 19, Trojan 15, Czujkowski 13, Grzeliński 13, Ciechociński 10, Poole 8, Salamonik 4, Małecki 2.