Start Lublin wygrał ze Zniczem Basket Pruszków 70:57, ale poniósł poważną stratę

Tomasz Biaduń
Jakub Hereta
Start Lublin wygrał bardzo ważny w kontekście walki o play-off mecz ze Zniczem Basket Pruszków 70:57. Najlepszym strzelcem lublinian był po raz pierwszy w tym sezonie Michał Aleksandrowicz (15 pkt).

Pierwsza kwarta zwiastowała zaskakująco łatwe zwycięstwo gospodarzy. Po dziesięciu minutach Start prowadził już 20:13, ale potem zaczęły się jego problemy. - Pruszków przyjechał do nas po zwycięstwo. Pierwsza połowa nie była jednak najlepsza ani w wykonaniu rywali, ani w naszym. Na szczęście po zmianie stron było już lepiej - ocenia spotkanie Aleksandrowicz, który do spółki z Kamilem Michalskim poprowadził Start w trudnym momencie czwartej kwarty. - Nieważne, czy gra u nas Pruszków, czy Gdynia. My tu zawsze powinniśmy wygrywać. To jest nasza hala i chcemy wykorzystywać ten atut za każdym razem - dodaje obrońca.

Niestety, ważne zwycięstwo zostało okupione poważną stratą. W trzeciej kwarcie kontuzji doznał Przemysław Łuszczewski, najlepiej zbierający gracz Startu. "Włodek" już nie wrócił na parkiet (prawdopodobnie skręcona kostka), jednak jego koledzy stanęli na wysokości zadania.

Ważną trójkę pod koniec trzeciej kwarty, podcinającą skrzydła gościom, trafił Aleksandrowicz. W czwartej odsłonie lublinianie kontrolowali już wydarzenia na parkiecie i mimo zrywu Znicza (odrobienie strat z czternastu do sześciu punktów) zdołali dowieźć wygraną do końca.

Start Lublin - Znicz Basket Pruszków 70:57 (20:13, 10:18, 18:13, 22:13)
Widzów:
400
Sędziowali: Andrzej Walczak, Andrzej Bartocha, Krzysztof Tuński
Start: Aleksandrowicz 15, Michalski 14, Król 12, Szymański 8, Kowalski 7, Pustelnik 5, Łuszczewski 4, Myśliwiec 3, Prażmo 2.
Znicz: Malewski 15, Suliński 12, Szymański 9, Czubek 7, Matuszewski 6, Szumełda-Krzycki 6, Misiewicz 2, Osiakowski, Bonarek.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!