Stoperki zapewniły Górnikowi Łęczna zwycięstwo w pierwszym meczu Amber Cup 2018

AO
Bramki dla Górnika w czwartkowym meczu strzelały Natasza Górnicka (jedna) i Agata Guściora (dwie) Krzysztof Szymczak/Polska Press
Piłkarki nożne GKS Górnik Łęczna w premierowym meczu tegorocznego Amber Cup na Litwie pokonały ZFK Mińsk 3:2. Wszystkie bramki dla ekipy z Lubelszczyzny strzeliły obrończynie.

Czwartkowe spotkanie śmiało można nazwać popisem ofensywnym dwóch defensorek Górnika. Wynik meczu z ZFK Mińsk, płaskim uderzeniem po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, otworzyła bowiem kapitan, a zarazem stoperka GKS, Natasza Górnicka. Jednobramkowe prowadzenie łęczniankom udało się utrzymać do końca pierwszej połowy.

Na drugą część spotkania, trener Piotr Mazurkiewicz postanowił wystawić całkiem inną 11-stkę, która dość szybko, bo już w 55. minucie, musiała pogodzić się ze stratą gola na 1:1.

- Chwilę później Ewelina Kamczyk znalazła się sam na sam z bramkarką, ale uderzyła obok bramki. W tej części meczu Górnik zaczął przeważać i, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w 65. minucie, Agata Guściora trafiła na 2:1. Zespół poszedł za ciosem, świetnie bronił i po kontrataku, zakończonym faulem na Weronice Zawistowskiej, wywalczył rzut karny - relacjonuje szkoleniowiec zielono-czarnych, Piotr Mazurkiewicz.

Jedenastkę na gola zamieniła Guściora. W samej końcówce, rywalki Górnika zdołały jednak zmniejszyć straty, w 88. minucie trafiając na 2:3.

- Zespół z Mińska, aktualny mistrz Białorusi, ma w swoich szeregach zawodniczki z Afryki, które cechuje duża siła fizyczna oraz szybkość. Nasze rywalki były zdecydowane i zdeterminowane, ale my przeciwstawiliśmy się tym samym. Mecz miał dużą intensywność i cechował się pojedynkami jeden na jeden - sumuje Mazurkiewicz.

W ramach rozgrywanego na Litwie Amber Cup, GKS rozegra jeszcze jedno spotkanie. Łęcznianki już w piątek zmierzą się z drużyną FC Gintra-Universitetas, której we wtorkowym sparingu uległy 1:2. Początek tego starcia zaplanowano na godz. 17.30 polskiego czasu.

GKS Górnik Łęczna - ZFK Mińsk 3:2 (1:0)

Bramki dla Górnika: Górnicka, Guściora (x2).

Skład GKS (I połowa): Kowalska - Kłoda, Siwińska, Górnicka, Jelencić, Balcerzak, Matysik, Sikora, Materek, Karpińska, Zawistowska.

Skład GKS (II połowa): Palińska - Dyguś, Grec, Guściora, Jelencić, Trofimiuk (Zawistowska), Grzywińska, Marszewska, Grabowska, Kamczyk, Jędrzejewicz.