MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sukces reprezentantów KS Budokai Lublin w mistrzostwach Europy

W Białymstoku odbyły się I Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate I.K.O Nakamura. W imprezie z udziałem 337 zawodników z 14 krajów wystartowała 11-osobowa reprezentacja Klubu Sportowego Budokai Lublin

Znakomity występ zanotowały seniorki - Amelia Tomaszewska oraz Karolina Podlaszewska, które wywalczyły złote medale. Tomaszewska, w mocno obsadzonej kategorii do 55 kg, wygrała trzy pojedynki. Zawodniczka KS Budokai pierwszą walkę zakończyła przed czasem, trafiając czystym frontalnym kopnięciem w twarz przeciwniczki. W półfinale wygrała po dogrywce, a w finale zmierzyła się z wielokrotną medalistką ME.

- Amelia świetnie wykonała założoną na finał taktykę i już po pierwszych akcjach obaliła rywalkę czystym kopnięciem z przewrotką na głowę. Do końca walczyła zaciekle, pięknie i technicznie utrzymując równowagę lub na przemian zdobywając lub tracąc nieznacznie przewagę. Amelię uznano najlepszą zawodniczką europejskiego czempionatu wręczając jej okazały puchar i tytuł The Best Spirit – relacjonuje Marcin Majczak.

Z kolei Karolina Podlaszewska (kategoria do 65 kg), pewnie wygrała półfinał, a w finale nie dała szans konkurentce, powodując chwilową niezdolność do kontynuacji pojedynku mocnymi ciosami prostymi na korpus. - Pierwszy raz w historii klubu z Lublina po złoto europejskiego czempionatu sięgnęły aż dwie nasze zawodniczki jednocześnie – podkreśla Marcin Majczak.

A to nie wszystkie sukcesy lubelskich zawodników, ponieważ srebrne medale wywalczyli Filip Kiszczak (10-11 lat, kat. -30 kg) i Bartosz Radzki (12-13 lat, -55 kg), a brązowe Emilia Lepiarz (10-11 lat, -40 kg) i Bartosz Pawluk (12-13 lat, -45 kg).

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia