Sumo: Reprezentanci lubelskiego Sokoła pokazali wielką klasę w zawodach Pucharu Polski

Anna Lemke (Sokół Lublin) trzykrotnie stawała na podium podczas Pucharu Polski w Falenicy archiwum klubu
Reprezentanci Sokoła Lublin wywalczyli trzy pierwsze lokaty podczas Pucharu Polski młodzieżowców w sumo, które zostały rozegrane w Falenicy. Na najwyższym stopniu podium stawali: Jagoda Mazurek (kategoria +80 kg), Oktawia Skraińska (60 kg), która była również trzecia w wadze 65 kg oraz Paweł Danys (70 kg).

- Warto podkreślić, że Paweł w półfinale pokonał Mateusza Koniecznego, wielokrotnego medalistę mistrzostw Europy seniorów i młodzieżowców - informuje Krzysztof Boryc, trener Sokoła Lublin.

W Falenicy dwa srebra przypadły ponadto Annie Lemke w kategoriach +80 kg i 80 kg, która dorzuciła jeszcze brąz w wadze 75 kg. Dwie piąte lokaty zajął natomiast jej kolega klubowy Jakub Żak 92 i 100 kg).

W trakcie zawodów podsumowano rywalizację sportową w grupie seniorów i seniorek w 2013 roku. Wielki sukces odniosła ekipa lubelskiego Sokoła, bowiem podopieczne trenera Krzysztofa Boryca zdobyły pierwsze miejsce w punktacji klubowej.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.