MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świadek koronny Jarosław Ł. pseudonim "Masa" doprowadzony do sądu w Lublinie (ZDJĘCIA)

MS
Łukasz Kaczanowski
Na południe do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie został doprowadzony najbardziej znany polski świadek koronny, Jarosław Ł.(kiedyś noszący nazwisko na S.) pseudonim "Masa". W tym tygodniu usłyszał on osiem zarzutów w Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. W czasie piątkowego posiedzenia sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu "Masy" na okres trzech miesięcy.

Jarosław Ł. pseudonim "Masa" ma status świadka koronnego w innej niż lubelska sprawie, dlatego na salę rozpraw został wprowadzony w kominiarce i w mocnej obstawie antyrerrorystów.

Przypomnijmy, że "Masa" usłyszał wcześniej osiem zarzutów. Był jednym z sześciu zatrzymanych osób. W tej sprawie chodzi m.in. o wyłudzenie za pomocą nierzetelnych dokumentów kredytów i pożyczek na łączną kwotę 668 515,51 zł w ośmiu bankach w Warszawie, Łodzi oraz innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

- Prokurator ogłosił zarzuty sześciu osobom zatrzymanym w sprawie dotyczącej wyłudzeń kredytów bankowych, łapownictwa i powoływania się na wpływy. Wśród podejrzanych są świadek koronny Jarosław Ł. ps. "Masa", naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnik łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego - informował w czwartek prokurator Maciej Florkiewicz, naczelnik Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

Prokuratura wystąpiła o areszt również dla policjanta Zbigniewa G. Sąd zdecydował, że jego areszt zostanie uchylony, jeśli wpłaci 100 tysięcy poręczenia do dnia 18 czerwca tego roku.

CZYTAJ TEŻ: "Masa" usłyszał w Lublinie osiem zarzutów. Najbardziej znany świadek koronny w tarapatach
Słynny gangster "Masa" zatrzymany przez policję. Przesłucha go lubelska prokuratura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski