Świetny wystep reprezentantów Sokoła Lublin na zawodach w Pabianicach. Zobacz zdjęcia

W Pabianicach zostały rozegrane międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików i młodziczek regionu C w sumo. Świetny występ zanotowali zawodnicy i zawodniczki ZTS Sokół Lublin. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta z lubelskiego zajęły pierwszą lokatę, natomiast chłopcy uplasowali się na trzeciej pozycji.

- W zawodach startowali zawodnicy i zawodniczki z województw lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i łódzkiego - mówi Krzysztof Boryc, szkoleniowiec ZTS Sokół Lublin.

Zawodniczki lubelskiego Sokoła 6-krotnie stawały na podium w swoich kategoriach wagowych. Złoto zdobyły Natalia Orzyp (45 kg) i Nikola Kamola (+65 kg), srebro Wiktoria Jakimińska (50 kg), natomiast brąz Nikola Błaszczak (55 kg), Nikola Frankiewicz (+65 kg) oraz Karolina Rudzińska (+65 kg).

Z kolei w zmaganiach chłopców złoto przypadło Mateuszowi Bartnikowi (50 kg), srebrne krążki wywalczyli Aleksander Michałek (50 kg), Dawid Bilyal (55 kg) i Kacper Widz (60 kg), a brąz dorzucił ponadto Kacper Pastusiak (45 kg).

Wszyscy medaliści, to podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców.