MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jacek Czaplewski
Robert Lewandowski zaszalał w meczu z Valencią - strzelił trzy gole
Robert Lewandowski zaszalał w meczu z Valencią - strzelił trzy gole PAP/EPA
Robert Lewandowski ustrzelił hat-tricka w ostatnim meczu FC Barcelony z Valencią (4:2). To sprawia, że zbliżył się do liczby goli w sezonie, po których zostanie aktywowana ekstra premia dla Bayernu Monachium - zgodnie z umową transferu do Dumy Katalonii. O zapisie właśnie przypomniały hiszpańskie media.

Robert Lewandowski: premia od Barcelony dla Bayernu

Choć od transferu Lewandowskiego z Bayernu do Barcelony miną wkrótce dwa lata to płatności wcale nie ustały. Tym bardziej że Polak znów zachwyca skutecznością. Po serii czterech spotkań bez bramki opróżnił magazynek przeciw Valencii, strzelając swojego pierwszego hat-tricka w lidze hiszpańskiej. Po kilku latach znowu trafił też z rzutu wolnego.

- Wyczyn Lewego mnie nie dziwi - stwierdził na portalu X (dawniej Twitter) jego były agent Cezary Kucharski. I dodał: - Często reagował tak po fali krytyki, gdy czuł się niedoceniany w mediach czy przez trenera. To odpowiedź na to, że został zdjęty z Realem w 64 minucie. Jego ekspresja i radość po strzelonych bramkach inna niż zwykle przypomina mi sytuację z Guardiolą, który posadził go na ławce z Wolfsburgiem, a ten wchodząc w 2 połowie strzelił 5 bramek w 9 minut.

Robert Lewandowski po meczu z Valencią włączył się do walki o koronę króla strzelców

Barcelona umówiła się z Bayernem, że jeśli Lewandowski w drugim sezonie strzeli więcej niż 25 goli to do transferu dopłaci 1,25 mln euro. Polak jest o krok od tej granicy; we wszystkich rozgrywkach trafił bowiem 23 razy.

W trwającym sezonie Lewandowski rozegra dla Barcelony maksymalnie pięć meczów. Na finiszu La Liga walczy o drugą z rzędu koronę króla strzelców. Do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Artem Dowbyka (19 goli) traci trzy bramki.

Przypomnijmy, że w lipcu 2022 roku Barcelona zapłaciła Bayernowi za transfer około 45 mln euro. W sumie kwota może wzrosnąć do 50 mln, jeśli w każdym z czterech sezonów Lewandowski przekroczy barierę 25 bramek - w debiutanckiej edycji uzbierał ich 33.

Statystyki Roberta Lewandowskiego w Barcelonie sezon 2023/2024:

• 16 goli w 29 meczach La Liga
  • 3 gole w 9 meczach Ligi Mistrzów
  • 2 gole w 3 meczach Pucharu Króla
  • 2 gole w 2 meczach Superpucharu Hiszpanii
"Narodowa duma" - taką kartoniadę z herbem klubu przygotowali ultrasi Legii Warszawa w 2015 roku podczas finału Pucharu Polski na PGE Narodowym z Lechem Poznań. Zobaczcie pozostałe topowe oprawy z wszystkich meczów w stolicy w ostatnich latach.

Najlepsze oprawy kibiców z finałów Pucharu Polski na PGE Nar...

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?