Sylwia Bogacka wicemistrzynią olimpijską!

Marcin Puka
Sylwia Bogacka z Gwardii Zielona Góra zdobyła srebrny medal w zawodach strzeleckich w konkurencji karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m. To pierwszy medal dla Polski podczas trwających w Londynie 30. Igrzyskach Olimpijskich.

Wszystko o igrzyskach w Londynie w naszym serwisie

Polka długo prowadziła, ale ostatecznie wyprzedziły ją reprezentantka Chin Siling Yi.

Bogacka była najlepsza w kwalifikacjach - uzyskała 399 punktów i miała najlepszy wynik tzw. dziesiątek wewnętrznych 37. O dwa punkty poprawiła rekord życiowy. W finale prowadziła aż do siódmej serii strzałów. Później spadła na trzecią pozycję, ale po ostatnim strzale na 10,8 pkt awansowała na drugie miejsce.

Łączny dorobek Polki to 505,2 pkt. O 0,7 pkt lepsza była Chinka Siling Yi, a brązowy medal wywalczyła jej rodaczka Dan Yu - 501,5.

Paula Wrońska, druga z Polek, nie przebrnęła kwalifikacji i zajęła dopiero 47. miejsce.

W strzelectwie biało-czerwoni dotąd 12 razy stanęli na olimpijskim podium (4-3-5). W tej dyscyplinie Polka zdobyła po 12-letniej przerwie.

31- letnia zawodniczka wystąpi jeszcze w Londynie w karabinie trzy postawy, która jest jej koronną konkurencją.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.