Szczypiorniści Azotów Puławy wygrali we własnej hali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski

Szczypiorniści Azotów Puławy udanie zakończyli ligowe granie we własnej hali w 2023 roku. Puławianie pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 35:30, w meczu 15. kolejki Orlen Superligi Mężczyzn.

Niedzielna konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla puławian, którzy w 5. minucie po trafieniu Rafała Przybylskiego mieli już trzy gole zaliczki (4:1). Sześć minut później było już jednak tylko 6:5 dla gospodarzy, gdy puławskiego golkipera pokonał Antoni Doniecki.

Cztery z rzędu bramki miejscowych spowodowały, że po kwadransie gry Azoty byłu na plus cztery (9:5) i o przerwę na żądanie poprosił wówczas szkoleniowiec piotrkowian, Michal Matyjasik. Niewiele to pomogło, bowiem po powrocie na boisko gole zdobyli Vladislav Ostroushko i Marek Marciniak, podwyższając rezultat spotkania na 11:5 dla puławskiego zespołu.

Przewaga kilku bramek na korzyść Azotów utrzymywała się do końca premierowej odsłony, a w pewnym momencie było już nawet 17:10 dla miejscowych. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:14 na korzyść teamu trenera Serhija Bebeshko.

W 34. minucie Piotrkowianin zmniejszył straty do zaledwie dwóch bramek (17:19), jednak za chwilę gospodarze byli ponownie na w miarę bezpiecznym prowadzeniu (23:17). Do końca meczu niebiesko-biało-czerwoni kontrolowali już wydarzenia na parkiecie, a przeciwnik był w stanie zbliżać się na tylko cztery trafienia. Miejscowi wygrali pewnie 35:30, zdobywając trzy cenne punkty.

Najskuteczniejszy w puławskim zespole okazał się lewoskrzydłowy - Piotr Jarosiewicz, który zdobył siedem goli dla swojej drużyny. Dzięki niedzielnemu triumfowi Azoty zajmują trzecią lokatę w tabeli, mając na koncie 31 pkt., tyle samo co czwarty Górnik Zabrze.

Kolejny ligowy pojedynek Azoty zagrają na wyjeździe w środę, 13 grudnia. Rywalem puławian będzie aktualny wicemistrz Polski i uczestnik elitarnej Ligi Mistrzów, Orlen Wisła Płock.

Azoty Puławy – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:30 (18:14)

Azoty: Borucki, Tsintsadze – Jarosiewicz 7, Janikowski 6, Przybylski 6, Fedeńczak 4, Virbauskas 4, Marciniak 3, Adamski 2, Ostroushko 2, Zivkovic 1, Konieczny, Zarzycki. Kary: 2 min. Trener: Serhij Bebeshko

Piotrkowianin: Kot, Chmurski – Swat 7, Szopa 6, Doniecki 4, Mosiołek 4, Kowalski 3, Wadowski 2, Krajewski 1, Matyjasik 1, Surosz 1, Wawrzyniak 1, Żyszkiewicz 1, Filipowicz, Pożarek, Stolarski. Kary: 10 min. Trener: Michał Matyjasik

Sędziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice) i Jakub Rawicki (Katowice)