Szczypiorniści Azotów wygrali sparing w Mielcu. Puławski klub pozyskał ukraińskiego obrotowego. Zobacz zdjęcia

Szczypiorniści Azotów Puławy zagrali w czwartek mecz sparingowy z zespołem Handball Stali Mielec, pokonując rywali w ich hali 31:25. Najskuteczniejszy w szeregach puławian był rozgrywający Bartosz Kowalczyk, zdobywca siedmiu goli.

Mecz odbył się w dość nietypowych warunkach, gdyż drużyny rywalizowały ze sobą w czterech kwartach po 15 minut. Puławianie pojechali do Mielca w dość okrojonym składzie, a zabrakło miedzy innymi reprezentantów Polski, którzy jeszcze niedawno walczyli na trwających mistrzostwach Europy.

Sparing rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy w 6 minucie wyszli na prowadzenie 4:2. Pierwsza kwarta padła jednak łupem przyjezdnych po bramce Antoniego Łangowskiego.

Druga kwarta zdecydowanie należała już do podopiecznych trenera Roberta Lisa, którzy po pierwszej połowie mieli ostatecznie sześć goli zaliczki (17:11). Świetnie w puławskiej bramce spisywał się Wojciech Borucki, co skutkowało szybkimi i skutecznymi kontratakami.

Po zmianie stron mielczanie próbowali gonić puławian, zmniejszając straty na początku trzeciej odsłony do trzech trafień (14:17). Końcówka tej części gry należała już jednak do gości, którzy przed decydującą kwartą wygrywali 23:16. Świetnie w tym okresie spisywali się w szczególności skrzydłowi Azotów - Wojciech Gumiński i Dawid Fedeńczak.

Ostatnią kwartę wygrał co prawda team Rafała Glińskiego, ale ostatecznie potyczka zakończyła się pewnym triumfem puławskiej drużyny 31:25.

Handball Stal Mielec – Azoty Puławy 25:31 (4:5, 7:12, 5:6, 9:8)

Handball Stal: Procho, Dekarz – Misiejuk 4, Ruhnke 4, Puljizovic 4), Pribanic 3, Smolikau 3, Monczka 2, Graczyk 1, Krupa 1, Valyntsau 1, Wilk 1, Osmola 1, Wojdak, Sobut, Nowak. Trener: Rafał Gliński

Azoty: Borucki 2 – Kowalczyk 7, Łangowski 6, Gumiński 4, Fedeńczak 4, Rogulski 4, Jurecki 2, Baranowski 1, Konieczny 1, Jarosiewicz, Figura. Trener: Robert Lis

Kolejny transfer Azotów Puławy
Puławski klub poinformował także o pozyskaniu kolejnego, nowego zawodnika. Został nim ukraiński obrotowy, Ivan Burzak. Ukrainiec zasili szeregi Azotów od 2 lutego, a kontrakt został podpisany na 1,5 roku.

23-letni Burzak ma 2 metry wzrostu i reprezentował swój kraj na trwającym czempionacie Starego Kontynentu, gdzie rozegrał trzy mecze, notując trzy trafienia.

Jesienią był zawodnikiem Motoru Zaporoże, grając z tym klubem w Lidze Mistrzów, natomiast wcześniej występował w ekipie ZTR Zaporoże. W obu tych klubach zanotował wiele meczów w europejskich pucharach.

To już drugi zawodnik, który grał na Euro i podpisał kontrakt z Azotami. W minioną środę klub poinformował bowiem o podpisaniu umowy z rosyjskim prawoskrzydłowym - Dmitrym Korniejewem, który do Puław trafi latem 2022 roku.