Szczypiorniści AZS-AWF Biała Podlaska wygrali derby Lubelszczyzny z Padwą Zamość

Siódme zwycięstwo w Lidze Centralnej odnieśli szczypiorniści AZS-AWF Biała Podlaska. Akademicy pokonali tym razem przed własną publicznością ekipę MKS Padwa Zamość 29:26.

Bialczanie byli faworytem derbowego starcia i świetnie wywiązali się z tego zadania, odnosząc kolejną wygraną za trzy punkty w kampanii 2021/22. Zamościanie przyjechali do Białej Podlaskiej dodatkowo osłabieni, bowiem w drużynie trenera Marcina Czerwonki zabrakło kontuzjowanych Mateusza Gawrysia, Karola Małeckiego, Jakuba Kłody, Huberta Obydzia oraz Patryka Dębca. – Mecz miał różne oblicza. Na pewno na tle lidera zagraliśmy ambitnie i mimo ogromnych kłopotów kadrowych nie poddaliśmy się – podkreśla Sławomir Tór, wiceprezes MKS Padwa Zamość.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 7:4, jednak zamościanie ambitnie gonili lidera, doprowadzając w 22. minucie do remisu po 10. Miejscowi wykorzystali w kolejnych minutach błędy zawodników Padwy, wypracowując sobie jeszcze przed zejściem do szatni 3-bramkową zaliczkę (14:11).

Po zmianie stron podopieczni trenera Marcina Stefańca zaczęli stopniowo powiększać przewagę, która w 40. minucie wynosiła już osiem bramek (22:14), natomiast na kwadrans przed końcem meczu gospodarze wygrywali nawet dziesięcioma trafieniami (26:16). Zamościanie dopiero w końcówce zaczęli odrabiać straty, jednak zabrakło im już czasu, aby dogonić team z Białej Podlaskiej.

AZS-AWF Biała Podlaska z kompletem siedmiu wygranych zajmuje drugą lokatę w tabeli, mając na koncie 21 pkt. Liderem z takim samym dorobkiem punktowym jest aktualnie Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, mająca jednak lepszy bilans bramkowy od bialczan. Padwa Zamość plasuje się natomiast na trzynastej, przedostatniej pozycji (5 pkt.).

AZS-AWF Biała Podlaska – MKS Padwa Zamość 29:26 (14:11)

AZS-AWF: Adamiuk, Ostrowski, Wiejak – Maksymczyk 6, Łazarczyk 4, Niedzielenko 4, Urbaniak 4, Stefaniec 3, Wójcik 3, Antoniak 2, Ziółkowski 2, Mazur 1, Kandora, Kozycz, Tarasiuk, Lewalski. Kary: 12 min. Trener: Marcin Stefaniec

Padwa: Kozłowski, Proć – T. Fugiel 5, Puszkarski 5, Szymański 4, Mchawrab 3, Orlich 3, Pomiankiewicz 3, Mehdizadeh 1, Bajwoluk 1, Sz. Fugiel 1, Adamczuk, Sałach, Romańczuk, Olichwiruk, Skiba. Kary: 12 min. Trener: Marcin Czerwonka

Sędziowali: Kamil Dąbrowski i Paweł Staniek (Kielce)