Szczypiorniści Padwy Zamość wygrali derby regionu z AZS-AWF Biała Podlaska. Zobacz zdjęcia

Szczypiorniści Padwy Zamość pokonali przed własną publicznością AZS-AWF Biała Podlaska w kolejnej serii spotkań Ligi Centralnej. Była to pierwsza wygrana żółto-czerwonych nad lokalnym rywalem, odkąd obie ekipy rywalizują ze sobą w rozgrywkach ligowych, pucharowych, czy sparingach.

W pierwszej połowie przez długi czas minimalną przewagę posiadali faworyzowani bialczanie, a gospodarze dopadli rywali dopiero w 21. minucie (8:8), wychodząc nawet kilka minut później na prowadzenie 10:9. Ostatecznie to jednak akademicy zeszli na przerwę z zaliczką dwóch trafień (12:10).

Po zmianie stron Padwa dogoniła drużynę z Białej Podlaskiej, ale ta ponownie odskoczyła w 47. minucie na trzy bramki (16:13). Gole Łukasza Orlicha, Konrada Bajwoluka i Karola Małeckiego spowodowały, że ponownie mieliśmy remis (18:18). Biało-zieloni następnie wyszli na prowadzenie 20:18, ale zamościanie pokazali klasę w końcówce, zdobyli sześć goli, tracąc tylko dwa. To spowodowało, że mecz zakończył się ich triumfem 24:22.

– Zacznę od tego, że dla takich kibiców aż chce się grać. Potrzebowaliśmy tych punktów jak tlenu, dlatego ta wygrana jest tak cenna – mówi Marcin Czerwonka, szkoleniowiec Padwy Zamość. – Mecz pokazał, że w naszym zespole drzemią ogromne możliwości i przy odpowiednim nastawieniu psychicznym potrafimy pokazać nasze niemałe umiejętności. Cały zespół zasłużył na pochwałę, trzy punkty zostają w Zamościu i szykujemy się już na Przemyśl – dodaje.

MKS Padwa Zamość – AZS-AWF Biała Podlaska 24:22 (10:12)

Padwa: Kozłowski, Proć 1 – T. Fugiel 5, Bajwoluk 3, Małecki 3, Orlich 3, Obydź 2, Olichwiruk 2, Puszkarski 2, K. Adamczuk 1, Mchawrab 1, Pomiankiewicz 1, A. Adamczuk, Sz. Fugiel, Sałach, Szymański. Kary: 12 min. Trener: Marcin Czerwonka

AZS-AWF: Wiejak – Łazarczyk 6, Urbaniak 4, Antoniak 2, Mazur 2, Niedzielenko 2, Baranowski 1, Kandora 1, Kozycz 1, Maksymczuk 1, Wójcik 1, Ziółkowski 1. Kary: 8 min. Trener: Marcin Stefaniec

Sędziowali: Miłosz Lubecki (Ustrzyki Dolne) i Mateusz Pieczonka (Krosno)