Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin odniosły drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Akademiczki mają nowego sponsora

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin pokonały w wyjazdowym starciu ekipę AZS Uniwersytet Warszawski 25:19, w meczu 4. kolejki rozgrywek I ligi grupy C. To druga ligowa wygrana podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego w kampanii 2020/21. Najskuteczniejsza w szeregach akademiczek była Klaudia Kuc, zdobywczyni ośmiu bramek

Lubelskie akademiczki były zdecydowanymi faworytkami potyczki w stolicy i znakomicie wywiązały się z tego zadania. Co prawda początek meczu był w miarę wyrównany, ale w 17. minucie przyjezdne odskoczyły na trzy bramki (8:5). Do końca pierwszej połowy podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego powiększały stopniowo przewagę, schodząc na przerwę z zaliczką siedmiu trafień (14:7).

Po zmianie stron miejscowe zdobyły szybko dwie bramki z rzędu, jednak w 37. minucie lublinianki ponownie prowadziły siedmioma bramkami (17:10). Do końca konfrontacji MKS AZS UMCS kontrolował już wydarzenia na boisku, a warszawianki zmniejszyły nieco straty w końcowych minutach. Wynik meczu na 25:19 dla przyjezdnych, ustaliła w 60 minucie najskuteczniejsza zawodniczka meczu, lubelska skrzydłowa Klaudia Kuc.

MKS AZS UMCS po czterech rozegranych meczach plasuje się na czwartym miejscu w ligowej tabeli grupy C, mając na koncie 6 pkt. (dwa zwycięstwa i dwie porażki). Liderem z kompletem trzech zwycięstw jest Korona Handball Kielce (9 pkt.). Kolejny mecz akademiczki zagrają we własnej hali 7 listopada, a ich rywalem będzie zespół WKPR Wesoła Warszawa.

AZS Uniwersytet Warszawski Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin 19:25 (7:14)
MKS AZS UMCS: Nóżka, Łukasiak - Kuc 8, Byzdra 4, Markowicz 4, Chodoń 2, Owczaruk 2, Tomczyk 2, Warias 2, Vlasiuk 1, Matraszek, Skubacz. Trener: Patryk Maliszewski