Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin pokonały Varsovię Warszawa i plasują się na pozycji wicelidera tabeli. Zobacz zdjęcia

(Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin odniosły siódme zwycięstwo w sezonie 2023/24. Są wiceliderkami grupy C w rozgrywkach 1. ligi) Wojciech Szubartowski
Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi. Podopieczne trenerki Małgorzaty Roli pokonały w niedzielę przed własną publicznością UKS Varsovię Warszawa 33:24.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia ekipy ze stolicy 2:0, a gospodynie dopiero w 8. minucie doprowadziły do remisu 4:4, gdy golkiperkę przyjezdnych pokonała Julia Dziuba. Jedenaście minut później, po trafieniu tej samej zawodniczki, podopieczne trenerki Małgorzaty Roli wygrywały już 9:5.

Akademiczki po pierwszej połowie miały ostatecznie zaliczkę siedmiu goli (16:9). Rezultat premierowej odsłony przypieczętowała Dziuba, która w tej części gry zdobyła sześć bramek i była nie do zatrzymania dla rywalek.

Po zmianie stron gola dla lublinianek szybko zdobyła Anna Kołodziej (17:9), natomiast w 39. minucie po bramce Klaudii Kuc było już 22:13. Stołeczny team poderwał się jeszcze do walki (17:23).

Lubelski zespół ponownie jednak podkręcił tempo i po dwóch trafieniach z rzędu Julii Dąbskiej, znowu był na plus dziewięć (27:18). Do końca meczu pozostawało wówczas niecałe dwanaście minut. Taką samą różnicą zakończył się niedzielny pojedynek i drużyna Małgorzaty Roli mogła cieszyć się z kolejnego kompletu punktów.

– Momenty bardzo dobre, gdzie faktycznie rządziłyśmy na tym parkiecie. Były też te słabsze, gdzie rzeczywiście było trochę niedokładności, niewykorzystane 100% sytuacje. Myślę, że ten wynik mógłby być wyższy, gdy w drugiej połowie bardziej funkcjonowała nam skuteczność. Sytuacje do rzutów sobie stwarzałyśmy, ale nie zamieniałyśmy ich na bramkę. To był całkiem niezły mecz, przede wszystkim w obronie, ale jeszcze nad tą skutecznością musimy popracować – podkreśla Małgorzata Rola, trenerka zespołu z Lublina.

Lublinianki, które do tej pory przegrały tylko jeden mecz w kampanii 2023/24, zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli grupy C. MKS AZS UMCS poza wspomnianą porażką ma jeszcze na koncie siedem zwycięstw, co przekłada się na 21 pkt. Liderem z kompletem ośmiu wygranych jest ekipa ROKiS Radzymin Marcovia Marki (24 pkt.).

Kolejną konfrontację zespól z „Koziego Grodu” ma zaplanowaną w sobotę, 10 lutego. Wtedy zmierzy się na wyjeździe z AZS-em Uniwersytet Warszawski, który plasuje się aktualnie na trzecim miejscu w tabeli.

MKS AZS UMCS Lublin - UKS Varsovia Warszawa 33:24 (16:9)
MKS AZS UMCS: Osowska - Dziuba 9, Dąbska 6, Kuc 4, Owczaruk 4, Chodoń 3, Cebula 2, Wicińska 2, Kołodziej 2, Misiura 1. Trener: Małgorzata Rola