Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin pokonały w hali Globus ekipę PreZero APR Radom

Udanie po półtoramiesięcznej przerwie do pierwszoligowych zmagań wróciły szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. Akademiczki w sobotę pewnie pokonały w hali Globus ekipę PreZero APR Radom 35:21, w meczu 12. kolejki grupy C. Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach gospodyń była Maria Szczepaniak, zdobywczyni dziewięciu bramek.

Gospodynie były faworytkami sobotniej potyczki, bowiem przed tym meczem podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego zajmowały trzecie miejsce w ligowe tabeli, natomiast ich rywalki plasowały się na siódmej pozycji. Do tego w pierwszej rundzie, akademiczki wygrały wrześniowy mecz w Radomiu 25:19.

Drużyna z Koziego Grodu od początku narzuciła swój rytm gry radomiankom (6:2, 10:4), jednak przyjezdne walczyły niezwykle ambitnie, przegrywając do przerwy zaledwie dwoma trafieniami (12:14). – Powoli wchodziliśmy w ten mecz, musieliśmy poczuć boisko. Stąd też pierwsza połowa była dosyć wyrównana – wyjaśnia trener Maliszewski.

Po zmianie stron nastąpił odjazd miejscowych, które stopniowo powiększały swoje prowadzenie, wygrywając ostatecznie 35:21. – W drugiej części pokazaliśmy już na co nas stać. Cieszymy się ze zwycięstwa. Miesiąc czasu pracowaliśmy na to, żeby dzisiaj wygrać. Obawialiśmy się trochę, bo mieliśmy problemy zdrowotne. W związku z tym nie zrealizowaliśmy całego okresu przygotowawczego, nie mogliśmy zagrać sparingów, nie mogliśmy wyjechać na turniej, także to było dopiero nasze pierwsze poważne granie – dodaje lubelski szkoleniowiec.

Dla lublinianek była to ósma w jedenastym spotkaniu ligowym wygrana w kampanii 2021/22. Akademiczki z bilansem 8:3 plasują się obecnie na trzecim miejscu w tabeli.

MKS AZS UMCS Lublin - PreZero APR Radom 35:21 (14:12)

MKS AZS UMCS: Nózka, Żywot - Szczepaniak 9, Tomczyk 6, Kuc 3, Skubacz 3, Chodoń 3, Markowicz 3, Byzdra 2, Suwała 2, Suszek 2, Janczarek 1, Vlasiuk 1, Owczaruk 1, Dziuba. Trener: Patryk Maliszewski

PreZero APR: Telus, Barańska - Głuszko 4, Grzejszczak 4, Dydek 3, Jakóbowska 3, Mikos 2, Prokop 2, Ormiańska 2, Szymanik 1, Mikocka, Zygadlewicz, Skorża, Nowak, Mroziewicz, Krzymowska. Trener: Rafał Banaczek