Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin wygrały na wyjeździe z WKPR Wesoła

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin pokonały na wyjeździe WKPR Wesoła 31:27, w meczu 15. kolejki rozgrywek I ligi. Najskuteczniejsze w ekipie podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego było trio Chodoń 5, Markowicz 5 i Skubacz 5, które zdobyło po pięć bramek.

Początek meczu był niezwykle wyrównany i po 26 minutach gry lublinianki przegrywały jednym trafieniem (11:12). W końcówce premierowej odsłony team trenera Patryka Maliszewskiego był zdecydowanie skuteczniejszy od przeciwniczek, zdobywając w ostatnich minutach cztery bramki. Gospodynie nie odpowiedziały żadnym golem i w efekcie to akademiczki miały do przerwy 3-bramkową zaliczkę (15:12).

Po zmianie stron drużyna WKPR Wesoła miała spore problemy ze skutecznością, co spowodowało, że MKS AZS UMCS zdobył kilka bramek po skutecznych kontratakach. Po trzech minutach gry w drugiej połowie lublinianki odskoczyły na 18:12 i znalazły się w komfortowej sytuacji. Zespołowi z Wesołej udało się co prawda zbliżyć na trzy trafienia, jednak nie był on już w stanie dogonić akademiczek, które triumfowały ostatecznie 31:27.

MKS AZS UMCS Lublin po piętnastu rozegranych meczach zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli grupy C I ligi, mając na koncie 33 pkt. Liderem jest UKS Varsovia Warszawa (39 pkt.), a wiceliderem AZS-AWF Warszawa (38 pkt.). Drużyny ze stolicy rozegrały jednak o jeden pojedynek mniej od lublinianek.

WKPR Wesoła - MKS AZS UMCS Lublin 27:31 (12:15)

WKPR: Yilmaz, Mauryna - Szybińska 5, Granicka 5, Zawadzka 4, Chmielecka 4, Adamowicz 3, Janicka 2, Nosecka 2, Bilik, Sawczuk 1, Marzewska 1, Jarosiewicz H.

MKS AZS UMCS: Żywot, Zgrzebnicka, Osowska - Chodoń 5, Markowicz 5, Skubacz 5, Dziuba 4, Tomczyk 4, Suszek 2, Szczepaniak 2, Byzdra 1, Kuc 1, Owczaruk 1, Rossa 1, Vlasiuk.