Szczypiornistki MKS AZS UMCS wygrały derby Lublina z ekipą SMS ZPRP II. Zobacz zdjęcia

(MKS AZS UMCS po raz drugi w sezonie 2023/24 pokonał ekipę SMS ZPRP I)
(MKS AZS UMCS po raz drugi w sezonie 2023/24 pokonał ekipę SMS ZPRP I) Wojciech Szubartowski
Szczypiornistki SMS ZPRP II Lublin przegrały we własnej hali derbowe starcie z MKS AZS UMCS. To jedenaste zwycięstwo lubelskich akademiczek w kampanii 2023/24.

Uczennice SMS ZPRP nie przestraszyły się wiceliderek tabeli i w 3. minucie po trafieniu Kornelii Gosz prowadziły 3:1. Do remisu doprowadziła minutę później Julia Dziuba.

W 11. minucie po bramce tej samej zawodniczki, akademiczki odskoczyły na 8:5. Podopieczne trenerki Małgorzaty Roli stopniowo powiększały przewagę, schodząc na przerwę z zaliczką dziesięciu goli (19:9).

Po zmianie stron pojedynek wyrównał się i gospodynie dotrzymywały dzielnie kroku ekipie MKS AZS UMCS. Przewaga z premierowej odsłony pozwoliła jednak odnieść 9-bramkowy triumf przyjezdnym.

MKS AZS UMCS zajmuje aktualnie drugą pozycję w tabeli grupy C I ligi, mając na koncie 33 pkt. (11 zwycięstw i 1 porażka). Z kolei SMS ZPRP II z zerowym dorobkiem plasuje się na ostatnim miejscu (13 porażek).

SMS ZPRP II Lublin - MKS AZS UMCS Lublin 25:34 (9:19)