Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin rozpoczęły turniej w rumuńskim Baia Mare od pewnego zwycięstwa z CSM Coroną Brasov

szupti
(Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin zagrają w rumuńskim Baia Mare cztery spotkania, w tym trzy turniejowe) MKS Lublin
Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin rozpoczęły zmagania w turnieju towarzyskim w Baia Mara. Biało-zielone w piątek przed południem pokonały rumuński zespół CSM Corona Brasov 30:26. Po południu tego samego dnia lublinianki czeka natomiast konfrontacja z inną drużyną z tego kraju - HC Zalau.

Biało-zielone rozpoczęły turniej od starcia z zespołem CSM Corona Brasov, który od sezonu 2023/24 ponownie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej Rumunii. To jednak klub z ogromnymi tradycjami, m.in. 12-krotny medalista rumuńskiej ekstraklasy, w tym dwukrotny mistrz tego kraju oraz zwycięzca EHF Challenge Cup z 2006 roku.

Podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej w 20. minucie miały już pięć goli zaliczki (10:5), jednak rywalki siedem minut później zbliżyły się na zaledwie jedną bramkę (12:13). Końcówka pierwszej połowy należała już do 22-krotnych mistrzyń kraju, które zeszły na przerwą, prowadząc 17:12.

Po zmianie stron lublinianki powiększyły w 37. minucie prowadzenie do dziewięciu goli (22:13) i już do końca pojedynku kontrolowały wydarzenia na boisku, choć przeciwniczki zbliżyły się na różnicę trzech bramek w 48. minucie (23:26).

W potyczce z ekipą z Brasova znakomicie zaprezentowały lubelskie skrzydłowe, zdobywając aż dziewiętnaście z trzydziestu bramek dla swojego zespołu. Osiem goli zanotowała na swoim koncie Magda Balsam, pięć Oktawia Płomińska, cztery Julia Pietras, natomiast dwie Daria Szynkaruk.

CSM Corona Brasov - MKS FunFloor Lublin 26:30 (12:17)
MKS: Gawlik, Wdowiak - Balsam 8, Płomińska 5, Pietras 4, Noga 3, Tomczyk 3, Kovarova 2, M. Więckowska 2, Szynkaruk 2, Masna 1, Achruk, Pastuszka, Posavec, Szczepaniak, D. Więckowska, Wicik. Trener: Edyta Majdzińska