Szczypiornistki MKS FunFloor z czwartym zwycięstwem z rzędu. Lublinianki wygrały w Gnieźnie

(MKS FunFloor Lublin w sezonie 2023/24 Orlen Superligi Kobiet legitymuje się kompletem czterech zwycięstw) MKS Urbis Gniezno
Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin odniosły czwarte zwycięstwo w sezonie 2023/24. Biało-zielone w 4. kolejce Orlen Superligi Kobiet pokonały pewnie na wyjeździe ekipę MKS PR Urbis Gniezno 30:25.

– W pierwszej połowie było dużo nerwów i stresu, szczególnie w ataku pozycyjnym, gdyż rzuciliśmy stanowczo za mało goli. W mojej ocenie z powodu złej skuteczności rzutowej, bramkarka drużyny przeciwnej wyprowadziła trochę moje zawodniczki z równowagi, a do tego doszło kilka prostych błędów. W drugiej odsłonie zagraliśmy natomiast znacznie lepiej w ofensywie i gorzej w obronie – mówi Edyta Majdzińska, trenerka MKS FunFloor.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej bardzo dobrze zaczęły sobotni pojedynek, prowadząc w 6. minucie po trafieniu Magdy Balsam 4:1. Ambitnie grające gospodynie zdołały jednak wyrównać w 14. minucie (6:6), gdy lubelską golkiperkę pokonała Justyna Świerżewska.

Do końca pierwszej połowy trwała dość wyrównana walka, a tuż przed zejściem na przerwę tablica wyników pokazywała remis 11:11. Do szatni obie ekipy zeszły jednak przy rezultacie 12:11 dla wicemistrzyń Polski. Wynik premierowej odsłony przypieczętowała lubelska rozgrywająca Michalina Pastuszka.

Po zmianie stron, najpierw rzut karny w wykonaniu Balsam, a następnie udanie zakończona kontra przez Oktawię Płomińską sprawiły, że 22-krotne mistrzynie Polski po raz pierwszy w tym starciu wyszły na 4-bramkowe prowadzenie (16:12).

Na kwadrans przed końcową syreną Magda Więckowska niezwykle mocnym rzutem po koźle trafiła na 23:15, a trzy minuty później lublinianki miały już zaliczkę dziewięciu goli (26:17). Team trenera Roberta Popka zdołał jeszcze w końcówce nieco "przypudrować" rezultat, a mecz skończył się ostatecznie pewnym triumfem MKS FunFloor 30:25.

Tytuł MVP spotkania trafił do lubelskiej bramkarki Pauliny Wdowiak, natomiast w ekipie gospodyń wyróżniono Żanetę Lipok.

MKS FunFloor kolejny ligowy mecz zagra awansem w środę, 4 października. Lublinianki zmierzą się na wyjeździe ze Startem Elbląg.

MKS PR Urbis Gniezno – MKS FunFloor Lublin 25:30 (11:12)

PR Urbis: Hypka, Hoffmann – Lipok 8, Łęgowska 4, Nurska 4, Hartman 4, Szczepanik 3, Świerżewska 1, Chojnacka 1, Bartkowiak, Giszczyńska, Kuriata, Matysek, Siwka, Widuch. Kary: 4 min. Trener: Robert Popek

MKS: Wdowiak, Gawlik – Balsam 5, Posavec 5, Szynkaruk 4, Płomińska 4, M. Więckowska 3, Pastuszka 3, Szynkaruk 3, Tomczyk 2, Noga 2, Achruk 1, D. Więckowska 1, Masna, Pietras. Kary: 12 min. Trener: Edyta Majdzińska

Sędziowali: Dominik Korda (Nowy Barkoczyn) i Marek Strzelczyk (Gdańsk)