Strona Zdrowie24 Strona Zdrowie24
  Szpital w Biłgoraju. Starostwo chce wypowiedzieć umowę...

  Szpital w Biłgoraju. Starostwo chce wypowiedzieć umowę spółce Arion

  Joanna Nowicka

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Szpital w Biłgoraju. Starostwo chce wypowiedzieć umowę spółce Arion

  ©JN

  Starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip poinformował, że zarząd powiatu podpisał umowę z kancelarią prawną, która ma zająć się kwestią biłgorajskiego szpitala. Chodzi o analizę możliwości rozwiązania umowy ze spółką Arion, która przez ostatnie lata zarządzała szpitalem. Aktualnie za funkcjonowanie placówki odpowiada syndyk.
  Szpital w Biłgoraju. Starostwo chce wypowiedzieć umowę spółce Arion

  ©JN

  Spółka Arion Szpitale przejęła należący do samorządu szpital w Biłgoraju w 2010 roku. Dziś szpitalem zarządza syndyk masy upadłościowej a starostwo deklaruje, że chce znów prowadzić szpital.

  - Przygotowujemy się do tego procesu. Prowadzimy m.in. rozmowy z wojewodą i w ministerstwie. Czynimy starania, by przejęcie było płynne i nieodczuwalne dla pacjentów - deklaruje Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

  Powiat chce przejąć szpital, bo sytuacja w placówce w ostatnich latach jest bardzo trudna. I niepewna. Przed niespełna rokiem sąd ogłosił upadłość spółki Arion Szpitale prowadzącej szpital.

  Placówka trafiła wtedy pod nadzór syndyka masy upadłościowej. Patowa sytuacja wciąż trwa, bo rozstrzygniecie o ogłoszeniu upadłości zostało uchylone przez sąd II instancji.

  Sprawa ma zostać rozpatrzona ponownie. W efekcie do dziś nie ma prawomocnego postanowienia o upadłości.

  - Po postanowieniu sądu będziemy mieli wiedzę o tym czy partnerem do rozmów jest dla nas syndyk czy spółka - mówi starosta Szarlip.

  Przejęcie szpitala nie będzie dla powiatu proste, bo starostwo wydzierżawiło go spółce aż na 25 lat.

  - Kancelaria prawna z którą podpisaliśmy umowę specjalizuje się w funkcjonowaniu służby zdrowia. Pierwsze wyniki zleconego jej audytu, skupiającego się na możliwości wypowiedzenia czy rozwiązania umowy będą znane na przełomie marca i kwietnia - zapowiada Andrzej Szarlip.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No a

  Tenten (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  mistrzu z tego szpitala teraz cozl-owi w lublinie przewodzi......

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kancelaria specjalizująca sie w funkcjonowaniu służby zdrowia....

  bubu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  to smiech takiej nie ma.. sa kancelarie ktore wyciagaja kase od zdesperowanych i podnieconych ! takiej nie ma. sp zoz w 2010 zadluzony na ok 50 mln zlotych teraz funkcjonujacy mimo sadowych...rozwiń całość

  to smiech takiej nie ma.. sa kancelarie ktore wyciagaja kase od zdesperowanych i podnieconych ! takiej nie ma. sp zoz w 2010 zadluzony na ok 50 mln zlotych teraz funkcjonujacy mimo sadowych kreacji o upadlosci... no i teraz trzebA GO DO STAROSTWA ZEBY CI CO W SPZOZ MIELI DOKTRYNE: jesli wieksze niz wesz to wez. zeby rozkrazc wszystko co zostalo zgromadzone i co dziala.
  zwiń

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »