Szymon Kiecana srebrnym medalistą mistrzostw Polski w skoku wzwyż

Szymon Kiecana (Agros Zamość)
Szymon Kiecana (Agros Zamość) materiał pzla.pl
W Krakowie zakończyły się 91. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. W ostatnim dniu krajowego czempionatu doczekaliśmy się kolejnego krążka. W skoku wzwyż srebrny medal padł łupem Szymona Kiecany (Agros Zamość).

Kiecana skoczył 2.22 metra. Na pierwszym miejscu podium znalazł się Sylwester Bednarek. Zawodnik RKS Łódź pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.25 m. Trzeci był Wojciech Theiner (AZS AWF Katowice) uzyskując 2.18 m.

Niewiele zabrakło, aby na podium stanęli Marta Plewa (AZS UMCS Lublin), która z wynikiem 3.90 m była czwarta w konkursie skoku o tyczce. Także na czwartym miejscu w rzucie kulą sklasyfikowany został Mateusz Mikos (Wisła Puławy) z wynikiem 19.73. W tych konkurencjach zwyciężyli odpowiednio Justyna Śmietana (AZS AWF Warszawa) – 4.20 i jej kolega klubowy Tomasz Majewski – 20.80 m.