Taekwondo olimpijskie: Reprezentanci Lubelszczyzny powrócili z Łomży z medalami

Andros Puławy wywalczył piątą lokatę w klasyfikacji klubowej podczas finałów 17. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w taekwondo olimpijskim kobiet i mężczyzn - Podlaskie 2011. Impreza rozegrana została w dniach 6-8 maja w Łomży.

Puławianie zgromadzili 29 punktów, ulegając tylko ekipom AZS Poznań (51 pkt.), Bursztynu Gdańsk (38 pkt.), UKS G 8 Warszawa (31 pkt.) i AZS UWM Olsztyn (30 pkt.).

W klasyfikacji województw lubelskie sklasyfikowane zostało na piątej pozycji (61 pkt.). Wygrało wielkopolskie (204 pkt.), przed warmińsko-mazurskim (141 pkt.) i ma-zowieckim (102 pkt.).

W rywalizacji indywidualnej w walkach mistrzynią Polski została Barbara Sulej z Androsa Puławy (kategoria 37 kg), zaś wicemistrzynią Aleksandra Jarosz z ZS Bełżyce (59 kg). Brąz zdobyły zawodniczki puławskiego Androsa: Martyna Bochenkiewicz (41 kg), Paulina Rodzik (47 kg) i Klaudia Grzelak (55 kg) oraz Julia Drozd z UKS LO Poniatowa (51 kg) i Adrianna Łukaszewska z Sokoła Krasnystaw (63 kg).

W zmaganiach chłopców brązowy medal przypadł Jakubowi Gembalowi z Androsa, rywalizującemu w wadze 53 kg.