"Takie porażki bolą najbardziej", czyli opinie po meczu Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Arka Gdynia

KK
Koszykarki Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin były bardzo bliskie sprawienia niespodzianki w starciu z faworyzowaną Arką Gdynia. Akademiczki stoczyły niezwykle zacięty, zakończony dogrywką bój z drużyną lidera Energa Basket Ligi Kobiet, ale ostatecznie musiały pogodzić się z porażką 79:81. Przedstawiamy pomeczowe komentarze przedstawicieli zespołu z Lublina.

Julia Adamowicz (skrzydłowa Pszczółki):
Takie porażki bolą najbardziej, bo zostawiłyśmy na parkiecie całe serce i dziewczyny mogą potwierdzić, że w pewnym momencie już nie miałyśmy czym oddychać, ale niestety nie udało się wygrać. Byłyśmy bardzo zmotywowane i myślałyśmy, że zwyciężymy, ale małe detale i dużo niecelnych rzutów przyczyniło się do przegranej.

Krzysztof Szewczyk (trener Pszczółki):
Byliśmy blisko dobrego wyniku i zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, ale jak się okazało, to za mało. Popełniliśmy sporo indywidualnych błędów. Przestrzeliliśmy 12 rzutów wolnych i to jest szczerze mówiąc nasz problem w każdym meczu. Jeżeli chcemy wygrywać z teoretycznie lepszymi zespołami, to nie możemy tak pudłować. Jestem dumny z zespołu. Zaryzykowaliśmy z wystawieniem Alexis Peterson przez pełnych 40 minut. Byliśmy cały czas w grze, ale jak widać się nie opłaciło. Arka Gdynia ma swoje atuty i w pełni je wykorzystała. Zawsze powtarzamy, że możemy walczyć jak równy z równym z czołówką tabeli. Tym razem zabrakło detali. Lepsze zespoły mogą pozwolić sobie na popełnianie pewnego rodzaju błędów, lecz my nie.