TBV Start Lublin podejmie w niedzielę Trefl Sopot

Trwa ligowy maraton koszykarzy TBV Startu. W środę przegrali wyjazdowe starcie z Kingiem Szczecin, ale lublinianie nie mają czasu na rozpamiętywanie tej porażki, ponieważ już w niedzielę rozegrają potyczkę w hali Globus (godz. 18) z Treflem Sopot.

Po przegranej w Szczecinie zespół trenera Davida Dedka stracił miejsce w czołowej ósemce ligi. W walce o awans do fazy play-off jeszcze większe znaczenie może mieć niedzielny mecz z Treflem, który aktualnie zajmuje w tabeli ósme miejsce.

Koszykarze z Sopotu wygrali trzy ostatnie mecze (z Rosą Radom, PGE Turowem Zgorzelec i Legią Warszawa). Ale w pierwszej rundzie, to TBV Start był lepszy w bezpośrednim starciu. Lubelska drużyna wygrała w hali przeciwnika aż 81:66. Co istotne, w tamtym spotkaniu punkty dla „czerwono-czarnych” zdobyli wszyscy zawodnicy, a o zwycięstwie zdecydowały głównie pierwsza i czwarta kwarta, wygrane odpowiednio ośmioma i dziewięcioma punktami.

Tak dobrego rozpoczęcia i zakończenia meczu lublinianom zabrakło w środę w Szczecinie. W meczu z Kingiem pierwsze punkty z gry goście zdobyli dopiero po upływie pięciu minut (wcześniej wykorzystali tylko jeden rzut wolny), a przez pierwszych pięć minut czwartej kwarty trafił tylko raz Bartosz Ciechociński. W Szczecinie zabrakło punktów Marcina Dutkiewicza, który na parkiecie przebywał przez 21 minut, a oddał tylko jeden, niecelny, rzut.

Z kolei zespół Trefla w ostatnich meczach nie narzekał na skuteczność, rzucając rywalom odpowiednio 90, 100 i 87 punktów.