TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88. Wstydliwa porażka na koniec sezonu

Karol Kurzępa
Lubelscy koszykarze liczyli na to, że w ostatniej kolejce obecnych rozgrywek bez problemów rozprawią się ze zdegradowaną już Siarką Tarnobrzeg. Rzeczywistość okazała się jednak dla czerwono-czarnych bolesna i "Startowcy" musieli przełknąć gorycz 24 porażki w sezonie.

Początek był dla gospodarzy wymarzony. Siarka rozpoczęła spotkanie w fatalnym stylu. Przyjezdni popełniali proste błędy w obronie i długo byli nieskuteczni, w przeciwieństwie do TBV Startu. Pierwsze oczka dla tarnobrzeżan padły dopiero po niespełna trzech minutach gry, przy stanie 13:0 dla miejscowych.

W kolejnych fragmentach spotkania zespół z Podkarpacia odrobił nieco strat, ale podopieczni Davida Dedka kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Pierwsza kwarta zakończyła się ich 11-punktową przewagą.

Pewne prowadzenie wprowadziło w poczynania „Startowców” rozluźnienie. Czerwono-czarni pozwalali rywalom na coraz więcej i Siarka z tego skorzystała. Najlepszym zawodnikiem w szeregach ekipy z Tarnobrzega był Tomasz Wojdyła, który dwa sezony temu bronił barw TBV Startu. To głównie dzięki świetnej postawie pod koszem i celnym rzutom z dystansu 39-latka, goście zbliżyli się do lublinian przed przerwą na dwa oczka.

Po zmianie stron, z każdą kolejną minutą gospodarze grali coraz gorzej. Dobrze prezentowali się natomiast gracze trenowani przez Zbigniewa Pyszniaka, którzy wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie, po za wspomnianym wcześniej Wojdyłą bardzo dobrze spisywali się Jan Grzeliński i Grzegorz Małecki, którzy zaczynali ten sezon w barwach TBV Startu. Dużo jakości prezentował również skuteczny Alex Welsh.

Siarka rozpoczynała ostatnią odsłonę z zaliczką czterech punktów. Po trzech minutach przewaga tarnobrzeżan wynosiła już 10 oczek. „Startowcy” próbowali gonić wynik, ale przyjezdni im na to nie pozwolili. Goście wygrali trzy z czterech kwart meczu i zasłużenie triumfowali.

Lublinianie przegrali w tym sezonie oba spotkania przeciwko drużynie z Podkarpacia, która zakończyła rozgrywki na przedostatnim miejscu w tabeli. Jednak to TBV Start pozostaje w Polskiej Lidze Koszykówki na kolejną kampanię.

TBV Start Lublin – Siarka Tarnobrzeg 79:88 (25:14, 15:24, 19:25, 20:25)

TBV Start: Boone 22, Balmazović 15, Kellogg 14, Dziemba 10, Wiggins 7, Dłoniak 6, Bonarek 3, Covington 2, Kowalski, Ciechociński, Jankowski. Trener: David Dedek

Siarka: Wojdyła 30, Welsh 27, Grzeliński 12, Małecki 8, Jakóbczyk 7, Patoka 4, Sewioł. Trener: Zbigniew Pyszniak

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Jakub Pietrzak, Tomasz Tybor