Tenis stołowy: Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski znów przegrywa

Sezon 2012/13 jak na razie jest koszmarny dla tenisistów stołowych Alfy Bank Spółdzielczy. W rozegranym awansem meczu 9. kolejki Superligi Alfa przegrała na wyjeździe z Kolpingiem Jarosław 0:3. Radzynianie po czterech kolejkach zajmują ostatnie, dziesiąte miejsce w tabeli, pozostając jedynym zespołem bez zdobyczy punktowej.

W pierwszym pojedynku z Jarosławiu, zmierzyli się mistrz Polski Wang Zeng Yi (Kolping) z Białorusinem Antonem Sopelau (Alfa). Chińczyk z polskim paszportem nie dał szans zawodnikowi z Radzynia Podlaskiego, wygrywając w trzech krótkich setach. Drugi pojedynek pomiędzy Białorusinem Vitalijem Nekhviadovichem z zawodnikiem gości Michałem Wierzchowskim był zacięty w pierwszych dwóch partiach. Ostatecznie wygrał je Białorusin, dwukrotnie do dziewięciu, a w trzecim secie zdemolował on Wierzchowskiego. Najwięcej emocji dostarczył ostatni pojedynek, w którym Marek Klasek (Kolping) po zażartej walce wygrał z Łukaszem Nadolskim 3:0.

Alfa łącznie po czterech seriach spotkań zdobyła zaledwie pięć setów i niestety jej szanse na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej maleją z każdą kolejką.

Kolping Jarosław - Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 3:0
Wang Zeng Yi - Anton Sopelau 3:0 (11:4, 11:7, 11:2)
Vitaly Nekhviadovich - Michał Wierzchowski 3:0 (11:9, 11:9, 11:3)
Marek Klasek - Łukasz Nadolski 3:2 (9:11, 11:5, 11:6, 11:13, 11:7)