Tenis stołowy: AZS UMCS Optima Lublin wciąż niepokonany

W meczu na szczycie pierwszej ligi tenisistek stołowych, LZS Orion Branda Bukowice przegrał przed własną publicznością z AZS UMCS Optima 2:8. Lublinianki już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli i niedługo powalczą w barażach o powrót po rocznej przerwie do krajowej elity.

Gospodynie ostrzły sobie zęby na rewanż za porażkę w Lublinie 2:8. – Jednak nasza drużyna stanęła na wysokości zadania i dość pewnie potwierdziła, że nieprzypadkowo znajduje się na pozycji lidera – mówi Marcin Pawlak, prezes lubelskiego klubu. – Na drugim stole Sylwia Pawlak i Katia Sivakova nie dały szans rywalkom. Dużo emocji było na pierwszym stole. Najpierw Ania Urbańczyk "przycisnęła" liderkę gospodarzy Renatę Gumulę (byłą zawodniczkę AZS UMCS Optima – red). Dosłownie wypuściła zwycięstwo z rąk, prowadząc w piątym secie 7:5, choć chwilę wcześniej przegrywała aż 2:5. W ostatniej partii Renata Gumula zrewanżowała się Wenwen Liu za wcześniejsze porażki. Wenwen trochę pechowo, zepsuła własny serwis w piłce setowej w drugim secie.

W niedzielę lublinianki zagrają w Final Four Pucharu Polski Kobiet w Gdańsku.