Tenis stołowy: Karolina Lalak na trzecim miejscu na III OTK Kadetek

Marcin Puka
Karolina Lalak (KTS Optima Lublin) w ostatnim czasie przyzwyczaja nas do sporych sukcesów. Lublinianka zajęła trzecie miejsce podczas rozegranego w Lidzbarku Warmińskim III Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Kadetek. - Karolina udowodniła, że należy do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej - mówi Marcin Pawlak, prezes KTS Optima. - Z pewnością jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Cały czas czyni systematyczne postępy, co dobrze rokuje na teraźniejszość i przyszłość.

Lalak zmagania rozpoczęła od rywalizacji w turnieju grupowym (I kategoria). Lublinianka kolejno pokonała Annę Węgrzyn (Śnieżnik Stronie Śląskie) 3:0 (11:9, 11:6, 11:7), Monikę Zdyb (LUKS Stróża) 3:0 (11:4, 11:4, 11:5), Wiktorię Ziemkiewicz (Warmia Lidzbark Warmiński) 3:1 (11:13, 11:5, 11:9, 11:2) i Agatę Uchnast (Rokita Brzeg Dolny) 3:0 (11:6, 11:5, 12:10). Zawodniczka KTS Optima zajęła pierwsze miejsce w grupie, odnosząc komplet zwycięstw.

W 1. rundzie turnieju głównego Lalak pokonała Adę Górską (Warmia Lidzbark Warmiński) 4:0 (11:5, 11:2, 11:9, 11:3), a w ćwierćfinale okazała się lepsza od Katarzyny Bagrowskiej (Nadwiślanin Płock), zwyciężając 4:3 (6:11, 7:11, 11:4, 11:7, 8:11, 11:5, 11:8). W meczu o awans do finału lublinianka przegrała z rozstawioną z numerem pierwszym Karoliną Tokarczyk (Anders-Jedność Żywiec) 2:4 (11:9, 9:11, 7:11, 4:11, 11:8, 6:11) i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Najlepsza okazała się Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów Skrzyszów), pokonując w pojedynku o pierwsze miejsce Tokarczyk.

Na ósmym miejscu wśród kadetek sklasyfikowana została Monika Zdyb (LUKS Stróża), a 40 lokata przypadła Patrycji Rycaj (AUKS PWSZ Zamość). W rywalizacji kadetów 38 miejsce zajął Mateusz Baranowski (Lewart Lubartów).