Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To była kolejna debata oksfordzka w I LO w Chełmie. „Portale społecznościowe i ich rola w zjawisku cyberprzemocy”. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Pierwsze miejsce w debacie zajęła Natalia Błaszczuk (z lewej), drugie miejsce zajął Maurycy Ostasz (czwarty od lewej), a trzecie Serweryn Szarpak (trzeci od lewej).
Pierwsze miejsce w debacie zajęła Natalia Błaszczuk (z lewej), drugie miejsce zajął Maurycy Ostasz (czwarty od lewej), a trzecie Serweryn Szarpak (trzeci od lewej). Jolanta Masiewicz
Debata oksfordzka po raz kolejny zorganizowana w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Czarnieckiego w Chełmie. Tematem debaty, która odbyła się w środę 21 lutego, były „Portale społecznościowe i ich rola w zjawisku cyberprzemocy” w ramach kampanii „Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę”.

Debata oksfordzka „Portale społecznościowe i ich rola w zjawisku cyberprzemocy”

Z portali społecznościowych korzysta większość z nas. Na stałe wpisały się w naszą rzeczywistość. Niosą też ze sobą różnorodne zagrożenia, ale nie oznacza to, że social media są groźnym miejscem. To raczej miejsca, które trzeba dobrze poznać, by móc się po nich bezpiecznie poruszać.

Tego ważnego i obecnego w naszym życiu problemu wpływu mediów społecznościowych na nasze bezpieczeństwo w Internecie podjęli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie podczas debaty oksfordzkiej, poprzedzonej warsztatami. To jeden z elementów realizowanego przez szkołę międzynarodowego projektu "Stand By Me. Razem przeciw przemocy ze względu na płeć". Jest on realizowany od ubiegłego roku szkolnego przez Amnesty International.

Do debaty uczniowie I LO w Chełmie przygotowali się profesjonalnie

Temat debaty był kontrowersyjny, ale młodzi ludzie wykazali się ogromną wiedzą i świetnym przygotowaniem.

Maurycy Ostasz z 1e, Weronika Koman i Wiktoria Hajduk z 2a oraz Katarzyna Żołnierek z 3d sugestywnie przekonywali do tezy, że „Portale aktywnie działają, aby zwalczać cyberprzemoc”, natomiast Antonina Kolenda z 1d, Mikołaj Fik i Seweryn Szarpak z 2d oraz Natalia Błaszczuk z 3d przedstawiali dowody na to, że „Portale robią niewiele w walce z cyberprzemocą lub potęgują to zjawisko”.

Marszałkinią debaty oksfordzkiej była Małgorzata Gaj vel Demczuk, która ze stoickim spokojem pilnowała porządku podczas debaty.

Zwyciężyła drużyna antytezy

Sędziowie debaty pod przewodnictwem pani dyrektor I LO w Chełmie Haliny Smyk mieli trudne zadanie podczas oceny uczestników. Po długiej naradzie zwycięstwo przyznano drużynie antytezy. Pierwsze miejsce w debacie zajęła Natalia Błaszczuk, drugie miejsce zajął Maurycy Ostasz, a trzecie Serweryn Szarpak.

Gośćmi środowej debaty byli m.in.: prof. Józef Zając senator RP., Beata Fałda prorektor PANS w Chełmie, Iwona Lasek-Surowiec z PANS w Chełmie oraz przedstawiciele chełmskiej policji.

Debacie przysłuchiwali się nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej w Żółtańcach.

Organizatorzy debaty to: I LO w Chełmie oraz Klub Debat Oksfordzkich z opiekunami: Katarzyną Dobrakowską i Teresą Kurzępą. Współorganizatorami byli: Stowarzyszenie Amnesty International, PANS, Szkolna Grupa Praw Człowieka.

Zobacz w naszej galerii zdjęcia z debaty

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski