Tour de France kobiet. Niewiadoma trzecia w całym wyścigu, triumf Vollering

OPRAC.: Filip Bares
Andrzej Szkocki/Polska Press
Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kolarskiego Tour de France. Triumfowała Holenderka Demi Vollering (SD Worx). Ósmy etap, jazdę indywidualną na czas w Pau długości 22,6 km, wygrała Szwajcarka Marlen Reusser (SD Worx), Polka była dziewiąta.

Katarzyna Niewiadoma przegrała minimalnie walkę o drugie miejsce w klasyfikacji łącznej z Belgijką Lotte Kopecky (SD Worx).

Oficjalnie obie miały ten sam czas na koniec imprezy - 3.03 straty do Demi Vollering, ale Polka uległa Belgijce o setne części sekundy.

To oznacza, że Niewiadoma powtórzyła sukces z 2022 roku, gdy również była trzecia w kobiecym Tour de France.

Już w sobotę Polka zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji górskiej.

Ubiegłoroczna triumfatorka, 40-letnia mistrzyni świata Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar), zajęła w klasyfikacji generalnej czwarte miejsce.(PAP)