Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa rekrutacja zimowa na lubelskich uczelniach

Agata Wójcik
Oferta zimowej rekrutacji jest  skierowana do absolwentów studiów licencjackich
Oferta zimowej rekrutacji jest skierowana do absolwentów studiów licencjackich 123rf
Lubelskie uczelnie prowadzą nabór na kilkadziesiąt kierunków na studiach II stopnia. Zajęcia rozpoczną się w semestrze letnim.

- Ofertę zimowej rekrutacji na studia kierujemy przede wszystkim do absolwentów studiów licencjackich, którzy chcą uzyskać tytuł magistra - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Kandydaci mogą na tej uczelni podjąć studia II stopnia z gospodarki przestrzennej, zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Oferta jest skierowana do absolwentów studiów inżynierskich pierwszego i drugiego stopnia kierunków z zakresu gospodarki przestrzennej oraz architektury i urbanistyki.

Chętni do podjęcia studiów mają czas do 8 lutego na zarejestrowanie się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Uczelnia chce przyjąć na ten kierunek 60 osób. Lista zakwalifikowanych zostanie ogłoszona 10 lutego.

Nieco krócej na kandydatów będzie czekać Politechnika Lubelska.

Rekrutacja na tej uczelni potrwa do 29 stycznia. Zainteresowani mają do wyboru 14 kierunków studiów stacjonarnych i 9 niestacjonarnych. Są wśród nich m.in. budownictwo, inżynieria biomedyczna czy zarządzanie.

Do 15 lutego potrwa rekrutacja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczelnia ma w swojej ofercie trzy kierunki studiów stacjonarnych II stopnia: architekturę krajobrazu, gospodarkę przestrzenną oraz inżynierię środowiska, przy czym te ostatnie studia będą prowadzone w filii uniwersytetu w Stalowej Woli. O przyjęcie na oferowane w rekrutacji zimowej kierunki mogą ubiegać się absolwenci studiów inżynierskich.

Najwięcej kierunków studiów w tegorocznej rekrutacji zimowej oferuje Uniwersytet Przyrodniczy. Wśród dwudziestu sześciu propozycji jest chociażby, cieszące się zawsze ogromnym zainteresowaniem, hipologia i jeździectwo czy towaroznawstwo. Internetowa rejestracja na tej uczelni potrwa do 21 lutego.

Zimowy nabór prowadzą także lubelskie uczelnie niepubliczne.

Pielęgniarstwo i transport - to oferta studiów przygotowana przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Mogą je podjąć osoby, które studiowały te lub pokrewne kierunki i uzyskały tytuł licencjata. Nabór zakończy się 29 lutego.

Natomiast Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji rekrutuje obecnie tylko na jeden kierunek - socjologię, na której student może wybrać jedną z trzech specjalności: marketing w biznesie, badania rynkowe i społeczne lub zarządzanie projektami.

Studia podyplomowe
Lubelskie uczelnie prowadzą także rekrutację na studia podyplomowe. Zakończy się ona w tych samych terminach co nabór na studia drugiego stopnia.

Na UMCS, kandydaci mają do wyboru 20 kierunków kształcenia. Poza standardowymi, takimi jak grafika czy administracja publiczna, uczelnia zachęca też słuchaczy do uczęszczania na: translatorykę, scenografię i wystawiennictwo czy seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uniwersytet przygotował także trzy nowości - pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z metodyką teatralno-taneczną, prawo technologii informacyjnych oraz przedsiębiorczość.

KUL ma w swojej ofercie tylko jeden kierunek studiów podyplomowych w zakresie przedsiębiorczości dla nauczycieli. - Studia trwają trzy semestry, a za każdy z nich, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Banku Polskiego, słuchacz zapłaci tylko 160 złotych. Po ich ukończeniu, nauczyciel zdobędzie kwalifikacje do nauczania przedsiębiorczości w szkole - wyjaśnia Izabela Berdak, starszy referent w Centrum Studiów Podyplomowych KUL.

Politechnika zachęca do studiowania na kierunkach: zintegrowane systemy zarządzania jakością, zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie oraz podyplomowych studiach menadżerskich i Master of Business Administration.

Architektura wnętrz ogrodowych i krajobrazowych, integrowana produkcja roślin, studia rolnicze dla absolwentów kierunków nierolnych praz zarządzanie jakością i bezpieczeństwem zdrowotnym żywności - to propozycję Uniwersytetu Przyrodniczego. Rekrutacja potrwa do 15 lutego.

WSEI natomiast oferuje aż jedenaście kierunków studiów podyplomowych. Tegoroczną nowością jest m.in. psychologia w sporcie dzieci i młodzieży. Poza tym, uczelnia zachęca do studiowania m.in. edukacji i rewalidacji osób z autyzmem i zespołem Aspegera, nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi czy dokumentacji i statystyki medycznej z rozliczaniem świadczeń zdrowotnych

WSPA proponuje 22 kierunki. Wśród propozycji jest modny ostatnio coaching, a także takie nowości, jak: zarządzanie migracjami i organizacja procesu reintegracji dla uchodźców, mniejszości etnicznych i repatriantów, nowoczesne techniki zarządzania produkcją, zarządzanie jakością w instytucjach publicznych czy zarządzanie przedsiębiorstwem.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski