Trzy medale lekkoatletów AZS UMCS Lublin w pierwszym dniu halowych MP seniorów. Zobacz zdjęcia

Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) została mistrzynią Polski w biegu na 60 m przez płotki Paweł Skraba
Reprezentanci AZS UMCS Lublin wywalczyli trzy medale, w tym dwa złote podczas pierwszego dnia halowych mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Czempionat jest rozgrywany w Arenie Toruń. Na najwyższym stopniu podium stanęli Karolina Kołeczek - w biegu na 60 m przez płotki oraz Marcin Lewandowski - na dystansie 1500 m.

Znakomity występ zaliczyła Karolina Kołeczek, która w biegu finałowym, czasem 7,96 poprawiła swój rekord życiowy w hali. Podopieczna trenera Piotra Maruszewskiego miała godną siebie rywalkę, bowiem druga na mecie - Pia Skrzyszowska (AZS-AWF Warszawa), również złamała barierę 8 sekund, uzyskując rezultat 7,98. – Taka rywalizacja jest bardzo dobra. Możemy się tylko cieszyć, że mamy tak świetną ekipę płotkarską. Tutaj w Toruniu na mistrzostwach Europy będziemy za dwa tygodnie walczyć o jak najlepsze pozycje – mówiła po biegu Karolina Kołeczek. W pierwszej fazie finałowego biegu prowadziła Skrzyszowska, jednak w drugiej części dystansu Kołeczek pokazała klasę, wyprzedzając rywalkę ze stolicy. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Klaudia Wojtunik z AZS Łódź (8,20).

Swoje pierwsze złoto w mistrzostwach zdobył Marcin Lewandowski, który w biegu na 1500 m stoczył zaciętą walkę z Michałem Rozmysem, reprezentującym barwy UKS Barnim Goleniów. Zawodnik AZS UMCS, który niedawno poprawił rekord kraju na tym dystansie, tym razem pokonał linię mety w czasie 3.40,14. Rozmys finiszował natomiast z wynikiem 3.40,26. – Michał to rozwijający się chłopak. Nie jeden raz udowadniał, że umie szybko biegać. Jednak żeby takiego starego lisa jak ja pokonać, to potrzebna jest cała wataha. Robię swoje, krok po kroku, zmierzając ku celom. Ten start był jednym z przystanków, w drodze do tego co najważniejsze – podkreśla Marcin Lewandowski, który w 2021 roku został zawodnikiem AZS UMCS. Brąz przypadł Adamowi Czerwińskiemu z UKS Lider Siercza (3.44,13), a tuż za podium uplasował się kolejny zawodnik AZS UMCS - Szymon Żywko (3.48,29).

Wicemistrzem Polski został ponadto Karol Hoffmann, zajmując drugą lokatę w konkursie trójskoku. Lekkoatleta AZS UMCS w swojej najdalszej próbie osiągnął 16,05 m. Dziewiąty w karierze tytuł halowego mistrza Polski w tej konkurencji, wywalczył zaś Adrian Świderski z WKS Śląsk Wrocław (16,62 m), natomiast z brązu cieszył się Filip Sacha z AZS AWF Kraków (15,39 m).

Blisko medalu był także sprinter Agrosu Zamość - Dominik Kopeć, który w biegu na dystansie 60 m, zakończył zmagania tuż za podium. Zamościanin uzyskał w finale czas 6,73, a do brązu zabrakło mu zaledwie 0,04 s. Zwycięzca – Remigiusz Olszewski (Zawisza Bydgoszcz), osiągnął rezultat 6.59, poprawiając rekord życiowy. Drugi był Przemysław Słowikowski z AZS-AWF Katowice (6,65 - rekord życiowy), natomiast trzeci Rafał Łupiński z Podlasia Białystok (6,69 - rekord życiowy).

Po pierwszym dniu AZS UMCS zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, mając na koncie 2 złote i 1 srebrny krążek. Na drugiej pozycji plasuje się OŚ AZS Poznań - 2 złote medale, a na trzeciej Zawisza Bydgoszcz - 5 medali (1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe).