Trzy medale lublinian podczas mistrzostw Polski w kickboxingu w formule K1 Rules

Lubelski Sport
W Ełku zostały rozegrane mistrzostwa Polski w kickboxingu seniorów oraz juniorów starszych i młodszych, w formule K1 Rules. W czempionacie, w którym rywalizowało 190 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 65 klubów, trzy medale zdobyli przedstawiciele z województwa lubelskiego.

Najlepiej zaprezentował się Cezary Osieł ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski seniorów, w kategorii wagowej do 57 kg. Czarek walkę o finał wygrał przed czasem z Szymonem Zgodą (Palestra Warszawa), natomiast pojedynek finałowy po zaciętym boju przegrał na punkty z Piotrem Stępieniem (MUKSW FF Sport Opoczno).

Z kolei jego koleżanka klubowa Anna Dudek, wywalczyła brązowy krążek, wśród juniorek starszych, w wadze do 52 kg. Lublinianka przegrała walkę o finał z Dominiką Chylińską (Oświęcimski Klub Karate), która później została mistrzynią Polski, wygrywając walkę finałową z Eweliną Peczyńską (Fight Academy Ostrołęka).

Trzeci medal krajowego czempionatu w Ełku był dziełem Piotra Dzięgi (Fight Gym Lublin), który stanął na najniższym stopniu podium w kategorii do 71 kg, wśród juniorów młodszych. Triumfował Bartosz Godyń (Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków), pokonując w finale Bartosza Zająca (Klub Sportowy Dragon Starachowice).

K 1 Rules jest formą walki ciągłej, podczas której ciosy bokserskie, techniki nożne wykonywane są z pełną siłą w dozwolone miejsca trafień. dozwolone są kopnięcia w wewnętrzne i zewnętrzne uda, trzymanie oburącz za szyję przeciwnika, zadając jednocześnie jedno uderzenie kolanem. Klinczowanie nie może trwać dłużej, jak do pięciu sekund, a walki toczone są tylko na ringu o ściśle określonych parametrach.

Najwięksi zwycięzcy żużlowego sezonu 2020. Oto mistrzowie Po...