Tytani Lublin przegrali u siebie z ekipą Wieliczka Dragons w rozgrywkach Polskiej Futbol Ligi. Zobacz zdjęcia

Lubelscy Tytani przegrali drugi mecz w rozgrywkach Polskiej Futbol Ligi (PLF2) sezonu 2022. Lublinianie, tym razem przed własną publicznością nie sprostali ekipie Wieliczka Dragons, ulegając rywalom 6:38. Pierwszy mecz na wyjeździe Tytani przegrali z tym samym przeciwnikiem 0:24.

– Wieliczka to poważny i mocny przeciwnik, który w swoich szeregach ma wielu doświadczonych zawodników. W Tytanach duża część to natomiast nowi zawodnicy którzy dopiero się uczą – podkreślał przed meczem Karol Sidorowski, prezes Tytanów Lublin.

Gospodarze podobnie, jak w premierowym starciu w Wieliczce niezbyt dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie, bowiem już po pierwszej kwarcie przegrywali 0:14. W kolejnej odsłonie "Smoki" dorzuciły jeszcze czternaście oczek i w efekcie przed zejściem na przerwę przeciwnicy prowadzili już 28:0.

Po zmianie stron team z Wieliczki nie zamierzał odpuszczać i po błędnym snapie Tytanów prowadził już 30:0. W trzeciej kwarcie goście zdobyli jeszcze osiem punktów i przed ostatnią odsłoną wygrywali już 38:0. Lublinianie nie radzili sobie w ofensywie, a jedyne punkty zdobyli w czwartej kwarcie, gdy losy konfrontacji zostały wcześniej przesądzone.

Tytani w tym sezonie walczą w 5-zespołowej grupie południowej, a ich rywalami będą jeszcze ekipy: Bielawa Owls, Hammers Łaziska Górne oraz Jaguars Kąty Wrocławskie.

Kolejny mecz lublinianie mają zaplanowany w niedzielę, 15 maja także przed własną publicznością. Rywalem Tytanów będzie zespól z Łazisk Górnych.