Tytani Lublin przegrali wyjazdowe starcie z ekipą Wieliczka Dragons na inaugurację sezonu 2022

Ekipa Tytanów Lublin przegrała na wyjeździe z zespołem Wieliczka Dragons 0:24 swój premierowy mecz sezonu w Polskiej Futbol Lidze. Sobotnia potyczka na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej dla obu drużyn była pierwszą w kampanii 2022.

Tytani powrócili po dwuletniej przerwie do futbolu jedenastoosobowego. Lubelska drużyna przez ostatnie lata przechodziła wiele zmian, od sztabu szkoleniowego po zmianę pokoleniową wśród zawodników.

Lublinianie swój pierwszy mecz mieli rozegrać 2 kwietnia przed własną publicznością z zespołem Hammers Łaziska Górne, jednak intensywne opady śniegu, spowodowały przełożenie pojedynku na inny termin. Tytani mieli zatem trzy dodatkowe tygodnie na przygotowanie się do ligowej rywalizacji.

– Pierwszy mecz to zawsze duże emocje. Nie lekceważymy nigdy nikogo, ale już nie ma czasu na rozmyślanie. Wychodzimy na boisko i gramy bez względu na to, jaki to przeciwnik – podkreślał przed sobotnim meczem Karol Sidorowski, prezes Tytanów.

– Wierzę, że tylko na chwilę byliśmy w dziewiątkach, a to stało się głównie z powodu pandemii i ograniczonej ilości rekrutacji i nowych zawodników. Chcieliśmy wrócić do jedenastek i w końcu to zrobiliśmy. Czas przygotowań zawsze staramy się wykorzystać jak najlepiej. Jesteśmy gotowi na sezon – dodał.

Konfrontacja w Wieliczce od początku nie układała się po myśli lublinian, którzy już po pierwszych dwóch kwartach przegrywali 0:24. Po przerwie żadnemu z zespołów nie udało się już zdobyć punktów i ze zwycięstwa mogli cieszyć się gospodarze.

Tytani w tym sezonie znaleźli się w 5-zespołowej grupie południowej, a ich rywalami będą jeszcze ekipy: Bielawa Owls, Hammers Łaziska Górne oraz Jaguars Kąty Wrocławskie.

Kolejny mecz lublinianie mają zaplanowany 7 maja przed własną publicznością. Przeciwnikiem Tytanów będzie także team z Wielczki. Rywalizacja w rundzie zasadniczej potrwa do 19 czerwca.