Udane występy lekkoatletów z Lubelszczyzny w mistrzostwach Polski AZS

Konrad Podgórski (AZS AWF Biała Podlaska) wywalczył srebro w skoku w dal
Konrad Podgórski (AZS AWF Biała Podlaska) wywalczył srebro w skoku w dal archiwum Konrada Podgórskiego
Trzy złote medale wywalczyli lekkoatleci z województwa lubelskiego podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski AZS, które rozgrywane są w Łodzi.

Na najwyższym podium stawali reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska: Agnieszka Dudzińska (pchnięcie kulą, 15,70 m), Przemysław Czajkowski (rzut dyskiem, 62,59 m) oraz Marcin Starzak (skok w dal, 7,59 m)

Srebrne krążki przypadły Agnieszce Jarmużek z AZS AWF Biała Podlaska w pchnięciu kulą (14,66 m), Paulinie Dębskiej z AZS UMCS Lublin w skoku o tyczce (3,70 m) i Konradowi Podgórskiemu z AZS AWF Biała Podlaska w skoku w dal (7,49 m),

Brąz wywalczyli natomiast: Michał Hodun z AZS UMCS Lublin w rzucie dyskiem (53,49 m) oraz Aleksandra Jakubczak z Agrosu Zamość w biegu na dystansie 1500 m (4.21,76).

W imprezie startuje 340 zawodniczek i zawodników z całego kraju, w tym wielu reprezentantów Polski, którzy w Łodzi mają szanse wywalczyć minima na jedną z trzech dużych imprez mistrzowskich w 2011 roku: mistrzostwa świata seniorów w koreańskim Daegu, letnią uniwersjadę w chińskim Shenzhen oraz młodzieżowe mistrzostwa Europy (U-23) w czeskiej w Ostrawie.