Ukrainiec Bogdan Semenovych wygrał 10. PKO Półmaraton Solidarności ze Świdnika do Lublina! Zobacz zdjęcia z trasy

szupti
(Uczestnicy PKO Półmaratonu Solidarności ze Świdnika do Lublina mieli do pokonania dystans ponad 21 km. Z kolei bieg ulicami Lublina odbył sie na trasie długości 2300 m. Najmłodsi uczestnicy mierzyli się natomiast na płycie stadionu na odcinkach od 150 do 350 m) Łukasz Kaczanowski
W sobotę na trasie ze Świdnika do Lublina odbył się 10. PKO Półmaraton Solidarności. Bezkonkurencyjny okazał się Ukrainiec Bogdan Semenovych. Bieg półmaratoński ukończyło 554 zawodników, w tym 90 kobiet.

Triumfator trasę o długości 21,0975 km pokonał w czasie 1:04.10, wyprzedzając pochodzącego z Białorusi - Romana Adamovicha (1:04.36) i Mateusza Kaczora z Radomia (1:07.00).

Dwie kolejne lokaty wywalczyli Kenijczycy - Mutuku Kyeva Cosmas (1:10.30) i Wambua Boniface Nduva (1:10.31). Na szóstej pozycji finiszował natomiast pierwszy biegacz z województwa lubelskiego - Michał Biały, reprezentujący barwy SKB Kraśnik (1:11.38).

Z kolei w rywalizacji kobiet bezkonkurencyjny okazała się Ukrainka Lilia Fisikovici (1:17.19), a za nią zostały sklasyfikowane jej rodaczki - Natalija Semenovych (1:17.42) oraz Oksana Okseniuk (1:22.20).

Z kolei w Lublinie rywalizowano w 30. Międzynarodowym Biegu Solidarności "Lubelski Lipiec 1980", który zgromadził na starcie kilkaset osób.

Uczestnicy wystartowali spod Bramy Krakowskiej, a meta, podobnie jak półmaratonu usytuowana była na stadionie lekkoatletycznym. Po zakończonej rywalizacji każdy otrzymał pamiątkowy medal, napoje, wodę, słodkie upominki, natomiast przed biegiem koszulkę zaprojektowaną z okazji tegorocznej imprezy.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, szereg niespodzianek i gorącą scenę na stadionie. Był m.in. koncert Lubelskiej Federacji Bardów, pokaz Fire Show, a do zabawy zachęcał Dj. Na zakończenie wieczoru odpalono zaś efektowny pokaz laserowy.