Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

UMCS otworzył swoje drzwi na przyszłych studentów. Zobacz zdjęcia

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz kolejny otworzył drzwi dla uczniów szkół średnich. Przyszli studenci mieli okazję zapoznać się ofertą edukacyjną uczelni oraz poznać przebieg procesu rekrutacyjnego.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz kolejny otworzył drzwi dla uczniów szkół średnich. Przyszli studenci mieli okazję zapoznać się ofertą edukacyjną uczelni oraz poznać przebieg procesu rekrutacyjnego. Małgorzata Genca
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz kolejny otworzył drzwi dla uczniów szkół średnich. Przyszli studenci mieli okazję zapoznać się ofertą edukacyjną uczelni oraz poznać przebieg procesu rekrutacyjnego.

Drzwi Otwarte na UMCS

W czwartek (29 lutego) na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otworzył się dla przyszłych kandydatów. Wydarzenie pod nazwą „Przystanek rekrutacja – Drzwi Otwarte UMCS” przyciągnął zainteresowanych nauką na uczelni. Na uczniów szkół średnich czekali m.in. doradcy zawodowi, psychologowie oraz trenerzy, którzy pomagali młodzieży określić, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje umiejętności i zainteresowania. Nie zabrakło również warsztatów, prowadzonych zarówno przez pracowników UMCS, jak i studentów zagranicznych.

Swoje kwalifikacje mogli podnieść nie tylko uczniowie, lecz także nauczyciele. Z myślą o nich przygotowaliśmy dwa specjalne warsztaty: „Mindfulness – trening uważności dla nauczycieli” oraz „Sposoby radzenia sobie ze stresem”.

- Jak co roku przygotowaliśmy program pełen atrakcji, który pomógł kandydatom na studia w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery. Zainteresowani zobaczyli też, co ciekawego dzieje się poza salą wykładową i w jaki sposób mogą realizować swoje pasje na UMCS - mówiła Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Dodatkowo podczas Drzwi Otwartych UMCS w Centrum Kultury Fizycznej odbyły się rozgrywki Turnieju o Puchar JM Rektora.

- Reprezentacje uczniów szkół ponadpodstawowych zmierzyły się ze sobą w kilku dyscyplinach, a ukoronowaniem wysiłków było popołudniowe uroczyste wręczenie nagród - dodaje Adamska.

Rekrutacja na UMCS

Kandydaci na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej będą mogli dokonać elektronicznej rejestracji od 17 kwietnia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas pierwszej tury rejestracji, zainteresowanie podjęciem kształcenia na uczelni wyraziło ponad 16 tys. osób. UMCS dla kandydatów przygotował wówczas 5000 miejsc.

Pod względem liczby osób przypadających na jedno miejsce, największym zainteresowaniem podczas ubiegłorocznego naboru cieszył się kierunek psychologii - 11,8 osób na miejsce, kryminologia – 10,4 osób na miejsce oraz public relations i zarządzanie informacją – 8,75 osób na miejsce.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski