MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Przyrodniczy ma nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Nadano także tytuł doktora Honoris Causa [GALERIA]

Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Uroczysta promocja doktorów, doktorów habilitowanych i nadanie tytułu doktora honoris causa na Uniwersytecie Przyrodniczym dla prof. Viktora Korzuna.
Uroczysta promocja doktorów, doktorów habilitowanych i nadanie tytułu doktora honoris causa na Uniwersytecie Przyrodniczym dla prof. Viktora Korzuna. Małgorzata Genca
We wtorek (23 kwietnia) na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyła się uroczystość promocji doktorów i doktorów habilitowanych oraz nadania tytułu doktora Honoris Causa UP w Lublinie prof. Viktorowi Korzunowi.

Podczas wtorkowej uroczystości na Uniwersytecie Przyrodniczym 14 osób uzyskało tytuł profesora, z kolei 26 doktorantów odebrało promocje doktorskie. Głównym punktem wydarzenia było nadanie profesorowi Viktorowi Korzunowi z Białorusi tytułu honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Zobacz naszą fotorelację z promocji doktorskich na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Naukowiec zajmuje się mapami genetycznymi głównych gatunków zbóż

Prof. dr hab. Viktor Korzun urodził się 13 stycznia 1964 r. w miejscowości Lysca na Białorusi. Dyplom magistra rolnictwa z wyróżnieniem uzyskał w 1986 roku na Białoruskiej Akademii Rolniczej w Gorki na Białorusi. Po ukończeniu studiów w latach 1986 – 1989 pracował jako agronom w dużych gospodarstwach rolnych w rejonie Gomel i Brześć. W 1989 r. rozpoczął pracę w Instytucie Genetyki i Cytologii Białoruskiej Akademii Nauk w Mińsku, gdzie w 1994 r. uzyskał stopień doktora nauk biologicznych o specjalności genetyka roślin.

Dorobek naukowy prof. Korzuna obejmuje 173 oryginalne prace twórcze, które zostały opublikowane w renomowanych czasopismach z listy JCR oraz 8 rozdziałów w monografiach, jest współautorem czterech patentów oraz wykonał wiele recenzji artykułów do renomowanych czasopism naukowych z listy JCR. Działalność naukowa prof. Korzuna skupia się wokół zagadnień związanych ze stworzeniem technologii mapowania genetycznego i konstrukcji molekularnych mapy genetycznych głównych gatunków zbóż. Wyniki tych badań przyczyniły się do intensywnego rozwoju prac mających na celu ustalenie asocjacji "genotyp-fenotyp", poznanie struktury genomów oraz strukturalnej i funkcjonalnej organizacji genów, czyli problemów, które można było wdrożyć do praktycznej hodowli zbóż.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski