MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Przyrodniczy ma nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Nadano także tytuł doktora Honoris Causa [GALERIA]

Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Uroczysta promocja doktorów, doktorów habilitowanych i nadanie tytułu doktora honoris causa na Uniwersytecie Przyrodniczym dla prof. Viktora Korzuna.
Uroczysta promocja doktorów, doktorów habilitowanych i nadanie tytułu doktora honoris causa na Uniwersytecie Przyrodniczym dla prof. Viktora Korzuna. Małgorzata Genca
We wtorek (23 kwietnia) na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyła się uroczystość promocji doktorów i doktorów habilitowanych oraz nadania tytułu doktora Honoris Causa UP w Lublinie prof. Viktorowi Korzunowi.

Podczas wtorkowej uroczystości na Uniwersytecie Przyrodniczym 14 osób uzyskało tytuł profesora, z kolei 26 doktorantów odebrało promocje doktorskie. Głównym punktem wydarzenia było nadanie profesorowi Viktorowi Korzunowi z Białorusi tytułu honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Zobacz naszą fotorelację z promocji doktorskich na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Naukowiec zajmuje się mapami genetycznymi głównych gatunków zbóż

Prof. dr hab. Viktor Korzun urodził się 13 stycznia 1964 r. w miejscowości Lysca na Białorusi. Dyplom magistra rolnictwa z wyróżnieniem uzyskał w 1986 roku na Białoruskiej Akademii Rolniczej w Gorki na Białorusi. Po ukończeniu studiów w latach 1986 – 1989 pracował jako agronom w dużych gospodarstwach rolnych w rejonie Gomel i Brześć. W 1989 r. rozpoczął pracę w Instytucie Genetyki i Cytologii Białoruskiej Akademii Nauk w Mińsku, gdzie w 1994 r. uzyskał stopień doktora nauk biologicznych o specjalności genetyka roślin.

Dorobek naukowy prof. Korzuna obejmuje 173 oryginalne prace twórcze, które zostały opublikowane w renomowanych czasopismach z listy JCR oraz 8 rozdziałów w monografiach, jest współautorem czterech patentów oraz wykonał wiele recenzji artykułów do renomowanych czasopism naukowych z listy JCR. Działalność naukowa prof. Korzuna skupia się wokół zagadnień związanych ze stworzeniem technologii mapowania genetycznego i konstrukcji molekularnych mapy genetycznych głównych gatunków zbóż. Wyniki tych badań przyczyniły się do intensywnego rozwoju prac mających na celu ustalenie asocjacji "genotyp-fenotyp", poznanie struktury genomów oraz strukturalnej i funkcjonalnej organizacji genów, czyli problemów, które można było wdrożyć do praktycznej hodowli zbóż.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski